Один з варіантів, як дійти до окупованого Криму — форсувати Дніпро з правого на лівий берег на Херсонщині, з метою подальшого просування до Армянська, розташованого на перешийку між Кримом. Це складна задача, адже потрібно переправляти через річку важку техніку, необхідну для масштабної наземної операції. А також без підтримки авіації не обійтись.

Про це сказав військовий експерт, колишній речник Генштабу ЗСУ Владислав Селезньов.

«Наразі українська армія намагається розширювати плацдарми на лівому березі Дніпра. Їх глибина, за різними оцінками, від трьох до восьми кілометрів. Плацдармів декілька: район антонівського автомобільного мосту, район антонівського залізничного мосту, район населеного пункту Кринки, — говорить він. — Тобто на різних ділянках лівого берегу наші воїни вже є. При чому там діють не лише морські піхотинці, а й підрозділи прикордонних сил та територіальної оборони. Але для розширення плацдармів та руху в бік Кримського півострову потрібні знову ресурси — системи ППО, артилерійські системи, бронетехніка на лівому березі. В який спосіб перемістити з правого на лівий берег всі ці системи за умови того, що всі чотири мости, які раніше з’єднували правий та лівий берег Дніпра, від осені 2022 року зруйновані російською армією. За таких умов вести мову про те, що ми можемо налагодити сталу логістику можна лише в одному випадку — наведення понтонно-мостових переправ. Але відстань між берегами в цій частині складає близько тисячі метрів», — говорить експерт.

Він додає, що це надзвичайно складна в інженерному плані місія.

«Це я кажу як фахівець і військовий інженер, — продовжує він. — Друга задача: як убезпечити цю переправу від впливу ворожої артилерії та авіації? Ворог, очевидно, буде намагатись її зруйнувати. У принципі варіанти вирішення цієї проблеми є. Серед них: розширити плацдарм на глибину до 25 кілометрів. Це зробити, не маючи на лівому березі артилерії та бронетехніки, неможливо. Крім того, захистити понтонно-мостову переправу від впливу авіації можна маючи власну авіацію. Можливо, ми її отримаємо влітку 2024 року. Можливо раніше, але жодних офіційних підтверджень,щодо конкретних дат, коли саме до лав українського війська долучаться F16, поки немає», — підкреслює Владислав Селезньов.

Додамо, що Україна успішно поєднує бойові дії на суходолі та на морі й змушує Росію передислокувати свої сили в східну частину Чорного моря. Чорноморський флот відійшов подалі від окупованого Криму, частково покинувши військову базу в тимчасово окупованому російською армією Севастополі.

Проте на суші в окупованому Криму російські окупаційні війська почуваються досі впевнено. Військові експерти не беруться прогнозувати, коли ситуація зміниться на користь України. Дуже важливу роль відіграє далекобійна зброя, якої наразі у ЗСУ немає, щоб, наприклад, пошкодити або знищити Кримський (Керченський) міст.

Проте боротьба за Крим, який був окупований Росією десять років тому, триває. До того ж, коли Крим перестане бути військовою базою РФ завершення війни наблизиться.

Таку думку висловив спікер Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.

«За всі ці роки, починаючи з 2014 року, ворогу вдалося створити з Криму мілітарний хаб, який сьогодні потужно підживлює ресурсами підрозділи збройних сил РФ на Запорізькому та Херсонському напрямках. І знову ж таки, це база Чорноморського флоту РФ. Коли Крим перестане виконувати ці функції, завершення війни відбуватиметься в більш прискореному темпі», — говорить експерт.

Він підкреслює, що результати, які Сили оборони показують у тимчасово окупованому Криму, однозначно впливають на всю ситуацію на лінії бойового зіткнення.

«Результати, які демонструють Сили оборони України в Криму, вже, забігаючи наперед, увійдуть в історію сучасних війн і військового мистецтва. Тому що є про що говорити. І за великим рахунком, сьогодні триває тільки планова робота, а всі сюрпризи попереду. Я думаю, їх буде дуже багато», — підсумував Братчук.