Політтехнолог Михайло Шейтельман зазначив, що в Росії налякані заявою Еммануеля Макрона про можливість введення військ Франції в Україну. Вони стверджують, що розглядатимуть це як втручання у війну військ НАТО, але насправді закон не на їхньому боці.

Спікер відзначив, що президент Франції точно не вказав, що його війська будуть воювати на боці України. Він зазначив, що є приклади, коли кілька країн розташовують свої війська у певних місцях для захисту, але не для участі в бойових діях.

“Ті ж французи вводили не раз війська – до Лівану у 1980-х роках, також вони вводили війська у багато африканських міст, до В’єтнаму вводили війська. Ми вводимо війська, вони тепер тут стоять. Ви хочете напасти на це місто? – Ви нападаєте на Францію. І я думаю, що Макрон це сказав якраз у відповідь на ризик геноциду українського народу”, – пояснив політик.

На його думку, це справді може стати стримувальним фактором, що, власне, і підтвердила реакція Росії. У РФ заявили, що вважатимуть це введенням військ НАТО.

“Але ж закон не на їхньому боці. Війська, якщо вони опиняться на території України, виявляться на прохання України. Україна має суверенне право вводити будь-які війська, які вона захоче, на свою територію. Тому в цей момент Росія буде агресором стосовно цих військ з погляду ООН, міжнародного законодавства, вона буде агресором стосовно цих країн. У Росії це розуміють, і, звичайно, вони цим налякані”, – резюмував політтехнолог.