ЦВК і Верховна Рада відреагують, якщо СБУ підтвердить інформацію про наявність громадянства Російської Федерації в Андрія Аксьонова, який переміг на довиборах у парламент в окрузі №50 у Донецькій області, а також факт його причетності до організації в Добропіллі “референдуму” про самовизначення “Донецької народної республіки”.

Про це заявив перший заступник голови ВР Руслан Стефанчук в інтерв’ю агентству “Інтерфакс- Україна”.

“Я переконаний, що все в Україні має відбуватися в межах, передбачених Конституцією. Якщо такі факти щодо Аксьонова матимуть юридичну повноцінність, то думаю, Центральна виборча комісія і Верховна Рада мають на це відреагувати”, – сказав Стефанчук.

На думку першого віце-спікера, “так не може бути, щоб особа, яка має подвійне громадянство, зафіксоване і підтверджене, обіймала одну з найвищих посад у державі, тобто була народним депутатом України”.

Щодо можливої причетності Аксьонова до організації псевдореферендуму, Стефанчук переконаний, що це має також бути “засвідчено юридичним фактом, а особа, яка цим займалася, відповідно, має бути обмежена в правах”.

Водночас він наголосив, що відповідні факти має підтвердити Служба безпеки України.

Нагадаємо, 28 березня 2021 року в одномандатних виборчих округах №50 в Донецькій області й №87 в Івано-Франківській області відбулися проміжні вибори до Верховної Ради, участь у яких брали 32 кандидати.

Згідно з результатами електронної обробки 100% протоколів, у 50-му окрузі переміг представник політичної партії “Порядок” Андрій Аксьонов, набравши 65,46% голосів виборців.

Водночас представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Денис Казанський на своїй сторінці у Facebook зазначив, що Аксьонов у 2014 році, будучи селищним головою Добропілля, нібито сприяв організації “референдуму” про самовизначення “Донецької народної республіки”. На підтвердження цього в мережі оприлюднено відео, датоване 12 травня 2014 року, де “шанувальники” ДНР “із сусідніх містечок дякують Аксьонову за те, що він організував “референдум”.

За даними Казанського, в Аксьонова також подвійне громадянство – України та Російської Федерації, що підтверджується й інформацією з бази даних Федеральної податкової служби РФ.

Окрім того, у травні 2018 року прокуратура Донецької області спільно з СБУ в Донецькій і Луганській областях повідомили Аксьонову про підозру в службовому підробленні (ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу), підробленні та використанні документів (ч. 4 ст. 358 КК), присвоєнні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (чч. 2,3 ст. 191 КК). За даними слідства, Аксьонов вчиняв такі дії з метою незаконного відвідування тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим. Краматорський міський суд 29 січня 2019 року обрав Аксьонову нічний домашній арешт на два місяці як запобіжний захід.