Глава МЗС Естонії Марко Міхкельсон прокоментував рух України до НАТО.

Про це він розповів в ексклюзивному інтерв’ю на “Рубрика”.

“Цього року ви святкуєте 30-ту річницю проголошення вашої незалежності від 24 серпня 1991 року. Ця подія сильно вплинула не тільки на вас та майбутнє України, але й заявила Кремлю про те, що часи колишньої Російської імперії минули. Проголошення вашої незалежності 24 серпня продемонструвало Заходу, що не лише країни Балтії хочуть піти від Росії та зробити серйозні зміни. Зрештою, цей вчинок дав вам визнання. Восени 1991 року Єльцин хотів негайно відправити війська в Україну, але він розумів, що це не зможе вирішити ситуацію. Вони були слабкими.

Чим відрізняються 1990-х і 2020-ні, це те, що Росія зараз набагато потужніша і готова на бридкі трюки та військову силу проти нас. Коли я брав інтерв’ю в 90-х роках у Москві, я мільйон разів чув фрази на кшталт “якщо ви зробите крок ближче до НАТО, ми відправимо всіх естонців до Сибіру. Ви ніколи не повернетесь. Ми всіх вб’ємо”. Така загрозлива риторика. Вона надходила не лише від Жириновського, але й від аналітиків з відомими іменами. Але ми не надавали цьому значення. Окей, Росія нам це говорить. Чи це означає, що ми відступимо? Ні. Перший урок для вас — навіть не думайте про це. Це маніпуляція, яку зараз проводить Росія, вбиваючи людей, не дозволяючи Україні стати частиною західного цивілізованого світу. Ви обрали свій шлях, і більшість людей підтримують ваше майбутнє членство в НАТО та ЄС”, — прокоментував Міхкельсон.

Водночас, глава комітету з міжнародних справ Сейму Литви Жигімантас Павіліоніс вважає, що Україна вступить в НАТО раніше, ніж в ЄС, і трапиться це, за його оцінкою, максимум через 15 років.

“Я завжди кажу своїм друзям українцям і грузинам, що до кінця мого життя я хочу це зробити з Україною, Молдовою і Грузією, щоб ви вступили в ЄС, і ми це зробимо. А по НАТО це може бути навіть швидше”, – вважає литовський депутат.

Він пояснив, що вбачає шанс для швидшого вступу України в НАТО у президентстві Джо Байдена.

“Я просто бачу нинішню реальність. Адміністрація Байдена – це великий шанс для України, який не можна упускати. Треба працювати кожен день, щоб його використовувати. Ви – фронтова лінія між демократією і автократією, яка діє на нерви не тільки вам, не тільки нам, а й багатьом європейським країнам і США”, – сказав Павіліоніс.

Оцінюючи можливі терміни вступу України в ЄС і НАТО, Павіліоніс сказав, що це відбудеться за 10-15 років.

“Відсвяткуємо вашу і нашу перемогу в Києві. Але це буде раніше, ніж через 15 років”, – сказав глава комітету з міжнародних справ Сейму Литви.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.