Олесь Маляревич, заступник командира батальйону ударних БпАК «АХІЛЛЕС» 92-ї ОШБР, повідомив, що окупанти атакують позиції в Часовому Ярі з трьох напрямків: з Богданівки, фронтально з Хромового та з Іванівського, яке ще частково контролюється ЗСУ.

«Під Богданівкою теж наші оборонці достатньо потужно тримаються. По центру росіяни трошки добігли до місця, де канал переходить в труби і намагаються там закріпитися, але всі, хто туди добігають, знищуються. Ця територія зараз є дуже такою сірою зоною», — розповів він в ефірі українського телеканалу.

За його словами, окупаційні війська застосовують на цьому напрямку всі наявні сили та засоби.

«Також ворогом застосовуються дрони, піхотні підрозділи за підтримки техніки. Бувають йдуть просто піхотні підрозділи. Наприклад, декілька днів тому вночі двоє окупантів щось копалися у цій сірій зоні. Скинули їм одну бомбу, другу, а вони продовжували копатися. Може вони були під якимись психотропними засобами? Бо я не знаю, як жива людина після того, могла не сховатися», — зауважив Маляревич.

Зазначимо, РФ розглядають Часів Яр, як ключове місто для продовження наступу на Костянтинівку і Краматорсько-Слов’янську агломерацію.

Водночас речник оперативно-стратегічного угруповання війська Хортиця Назар Волошин повідомив, що Часів Яр Донецької області та навколишні населені пункти штурмують близько 25 тисяч російських окупантів.

«На відрізку біля Часового Яру проти нас воюють російські десантники з 217 парашутно-десантного полку 98-ї повітряно-десантної дивізії Росії. Це десь 20-25 тисяч військовослужбовців російських, намагаються штурмувати Часів Яр і околиці населених пунктів біля нього», — розповів він в ефірі одному зі ЗМІ.

За словами українського військового, російські загарбники не припиняють спроб захоплення міста, навіть незважаючи на значні втрати у живій силі та техніці.

«Ворожої російської армії в місті немає. Зараз місто наше. Ситуація навколо міста складна, проте контрольована, наші захисники і отримують підкріплення, і стабілізують смугу», — уточнив він.

Речник оперативно-стратегічного угруповання війська Хортиця пояснив, що ворог пішов на штурм без закріплення на позиціях.

«Тобто вони поштурмували і повернулися назад. Це противник проводить ніби розвідку, вираховує місця, де може бути слабке місце, де вдарити. Але Сили оборони завдають нищівних ударів», — додав Волошин.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський в інтерв’ю для NBC наголошував, що Часів Яр залишається ключовим стратегічним завданням для окупантів.

Президент розповідав, що росія хоче до 1 червня мобілізувати 300 тисяч бійців. До 9 травня Росія розраховує на сході України зайняти Часів Яр. Зеленський розраховує, що ми вистоїмо, що надійде зброя вчасно, і ЗСУ зможуть відбити ворога, а потім розбити плани РФ щодо повномасштабних контрнаступальних дій в червні. Зеленський зауважив, що військовим наразі не вистачає техніки та артилерійських снарядів, щоб відбивати російські атаки біля Часового Яру.

«Я нещодавно був в регіоні, говорив з бійцями. Бійцями не вистачає техніки, щоб боротися з російськими дронами-розвідниками, які коригують артилерійський вогонь Росії, а також не вистачає артилерійських снарядів», — повідомив президент.

Глава держави повідомив, що Україна готується до можливого наступу з боку Росії та очікує відповідну допомогу від Сполучених Штатів. Він зазначив, що якщо американці нададуть зброю вчасно, то ЗСУ зможуть перешкодити планам окупантів щодо наступу.