У місті Гута на Івано-Франківщині відбувся саміт Люблінського трикутника, за результатами якого президенти Польщі та Литви заявили про підтримку Україні у протистоянні з Росією та назвали пріоритетні напрямки взаємодії між трьома країнами у безпековому секторі.

Як зазначив президент Володимир Зеленський, учасники заходу, зокрема, обговорили взаємодію у боротьбі з дезінформацією, а також шляхи вирішення міграційної кризи на кордоні Білорусі з ЄС.

“Ми зміцнюємо кордон, щоб не повторити сценарій міграційної кризи в Україні”, – підкреслив він.

Окрім того, президент нагадав, що прагне до мирного розв’язання конфлікту на сході України.

“Я детально розповів про наші мирні ініціативи в рамках Тристоронньої контактної групи, в рамках Мінського засідання, готовність до діалогу, намагання організувати зустріч в Нормандському форматі”, – зауважив Зеленський.

За його словами, після саміту у Гуті має відбутися конференція за участі всіх послів України.

“Гута-2021″ – це старт нового масштабного процесу за участі понад 300 людей. Це географічна децентралізація української дипломатії. Сьогодні тут за участі президентів: України, Польщі та Литви ми провели перший саміт Люблінського трикутника, завтра і післязавтра відбудеться конференція за участі абсолютно усіх послів України у світі”, – розповів Зеленський.

Президент Польщі Анджей Дуда під час виступу завив, що він виступає проти будь-яких поступок Росії.

“Сьогодні ми маємо дві кризи довкола нас. Перша – криза на кордоні, яка була спровокована режимом Білорусі, але без сумніву, вона підтримується Москвою, ніхто не сумнівається, що ці дії скоординовані з ними”, – наголосив він.

Президент Литви Гітанас Науседа додав, що лідери країн обговорили також питання у сфері енергетичної та кібернетичної безпеки, а також боротьбу з дезінформацією.

“Спільно ми зможемо побороти всі ці виклики та проблеми. Зараз наші країни стикаються з безпековими викликами, тому що і Литва, і Польща переживають гібридну атаку, яку організував білоруський режим”, – наголосив політик.

Він також висловив занепокоєння через концентрацію російських військ на українському кордоні.

“Ми бачимо концентрацію російської армії, і з огляду на це наші країни висловлюють єдність”, – зауважив Науседа.

Також литовський президент подякував лідерам України і Польщі за допомогу у вирішенні міграційної кризи.