У 2015 році президент України Петро Порошенко й український бізнесмен Рінат Ахметов вступили у змову, унаслідок якої державні органи забули про розслідування щодо монопольного становища групи ДТЕК. За кілька місяців до президентських виборів Ахметов вирішив перестрахуватися й отримав за допомогою впливу глави держави документ, у якому йдеться, що він не є монополістом на ринку енергетики, заявив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко.

За сприяння президента України Петра Порошенка український бізнесмен Рінат Ахметов "безкарно наживається" на українцях. Про це 8 січня у своєму відеоблозі "Чесна політика" заявив народний депутат від Блоку Петра Порошенка Сергій Лещенко.

Депутат зазначив, що наприкінці грудня 2017 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яку очолював колишній співробітник компанії Roshen Дмитро Вовк, підняла тариф на електроенергію українським споживачам, щоб Ахметов зміг заробити 10 млрд за схемою "Роттердам плюс".

Наприкінці 2018 року Антимонопольний комітет визнав відсутність монополії в ДТЕК Ахметова. Це рішення ухвалили в закритому режимі. Усі, хто голосував за нього, безпосередньо пов'язані з Порошенком, стверджує Лещенко.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За словами політика, шахти Ахметова виставляють різні умови для його електростанцій і сторонніх споживачів, відмовляючись продавати їм вугілля за тією самою ціною, що і всередині групи.

"Сам Ахметов здійснює закупки зі своїх шахт на свої ж електростанції не напряму, а через фірму-прокладку, де осідає маржа. Будь-яка цивілізована держава давно вже поклала б край таким ігрищам", – підкреслив він.

Президент і олігарх домовилися, унаслідок чого про антимонопольне розслідування забули, а за декілька місяців народилася схема "Роттердам плюс", – стверджує депутат.

Лещенко додав, що відтоді українці стали платити за електрику, "виходячи з байки про те, що для її виробництва спалюється не павлоградське вугілля, а австралійське або африканське, що прибуло до порту в Роттердамі і звідти через усю Європу приїхало до України".

"Тепер же, за декілька місяців до президентських виборів, де Порошенко може втратити все, Ахметов вирішив перестрахуватися та отримати на руки необхідне рішення про те, що він не є монополістом… Казна України, тобто ми з вами, не отримаємо суми штрафу за монопольну змову. І заплатимо також ми, громадяни України: тарифи на електроенергію будуть точно рости, адже монополізм працює тільки в одну сторону. Зупинити це можна тільки одним способом – на виборах, обираючи чесну владу, яка буде діяти в інтересах усього суспільства, а не кількох сімей", – резюмував він.