Якщо Генштаб ЗСУ прийме рішення в рамках очікуваного контрнаступу прорватися вглиб територій Росії, однією з ймовірних цілей нашої армії може стати місто-мільйонник Ростов.

Про це заявив військовий експерт Роман Світан. За його словами, розмови про те, що Україна може забрати у РФ певні території не позбавлені сенсу. Є як мінімум три території з об’єктами, які необхідно обов’язково ліквідувати.

“Чому захід в принципі можливий або розглядається, як один з варіантів. Уздовж кордону з Україною є кілька військових об’єктів, які однозначно підлягають знищенню”, – зазначив Світан.

За словами експерта, перший з них – це військові частини, розташовані в районі міста Валуйки. Ці території окупанти використовують як військовий “хаб” для передислокації своєї техніки та військ.

Друга ціль – два військові об’єкти на території Брянської області (біля селища Климове та міста Клинці): “через них може бути завдано удару в бік Сумської області та Чернігівської областей”, – пояснив Світан.

“Ну і якщо буде прийнято рішення звільнення Донбасу за рахунок його відрізання від російської території – це самий оптимальний варіант з виходом на Луганськ. А далі, прикриваючись Сіверським Дінцем та Доном, це дуже важливо, прикритися хоча б з одного флангу, вихід на Ростов й Таганрог. Цей варіант теж повинен розглядатися, він, швидше за все, вже врахований”, – зазначив експерт.

Світан акцентував, що відповідне рішення про вихід на Ростов повністю залежить від стратегії нашого військового командування.

Зазначимо, що авіація Сил оборони за добу завдала 3 ударів по районах зосередження особового складу окупантів. Також наші захисники збили два ворожих БпЛА типу “Shahed-136/131”, один розвідувальний БпЛА типу “Орлан-10” та ще один БпЛА невстановленого типу, – повідомили в Генштабі ЗСУ.

Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили район зосередження живої сили противника, два склади пально-мастильних матеріалів, два засоби протиповітряної оборони, один артилерійський підрозділ та ще одну важливу ціль противника.

В районі Мар’їнки, в підрозділах російських окупаційних військ почастішали випадки колективної відмови від участі у бойових діях. Встановлено, що основними чинниками, які на це впливають є великі втрати в живій силі, несвоєчасне забезпечення окупантів боєприпасами, відсутність у достатній кількості засобів індивідуального захисту та примус військовослужбовців зс рф до ведення штурмових дій без підтримки важкої техніки та артилерії.

Російські окупанти посилили контррозвідувальний та поліцейський режим на тимчасово окупованій території Керченського півострова АР Крим. Так, з 26 квітня, окупанти збільшили кількість патрулів, на дорогах місцевого значення підсилили пости поліції співробітниками фсб рф, які здійснюють вибіркові перевірки цивільного населення, зокрема перевіряють мобільні телефони та наявність російського паспорта.

Основні зусилля противник зосереджує на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – відбито понад 40 атак противника. Найзапекліші бої тривають за Бахмут та Мар’їнку, наші воїни мужньо тримають оборону.

На Бахмутському напрямку ворог продовжує вести наступальні дії. Тривають важкі бої за місто Бахмут. До того ж, протягом доби противник вів безуспішні наступальні дії у напрямку населеного пункту Предтечине. Від ворожих обстрілів постраждали Васюківка, Оріхово-Василівка, Новомаркове, Григорівка, Бахмут, Часів Яр, Іванівське, Костянтинівка, Біла Гора, Олександро-Шультине, Диліївка, Північне, Торецьк, Шуми, Південне та Нью-Йорк Донецької області.

На Авдіївському напрямку противник вів безуспішні наступальні дії в районі Первомайського. Здійснив обстріли населених пунктів Новокалинове, Авдіївка, Карлівка, Водяне та Первомайське Донецької області.