Ворог не припиняє штурмувати та обстрілювати Авдіївку. Останні 5 – 7 днів ситуація в місті загострюються.

Про це розповів керівник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш. Він зауважив, що росіяни тепер намагаються не захопити Авдіївку штурмом, а оточити її з боків.

Барабаш розповів, що в ніч на 28 квітня один раз окупанти масово обстріляли місто, решту ночі спостерігалися хаотичні поодинокі прильоти по старій та центральній частинах міста.
За словами посадовця, вночі ворог зазвичай рідко намагається штурмувати чи масовано обстрілювати Авдіївський напрямок, зауважив Барабаш. Активна фаза бойових дій відбувається вдень.

Перш за все це зумовлено погодними умовами. Довгий час тривають дощі, які ускладнюють пересування територією. Як тільки окупант отримає можливість виходити частіше, він буде це робити, переконаний мовець. Все ж періодично відбуваються виходи ДРГ з використанням нових розробок – плащів, через які тепловізор їх побачити не може.

Ще тиждень тому в середньому в місті відбувалося 12 – 15 обстрілів, зараз вже понад 30. По позиціях було 150 – 170 обстрілів щоденно, зараз перевалює за 300, штурмових дій було 12 – 15, зараз понад 30, позавчора було до 40, – зауважив спікер.

Крім того, спостерігається активізація авіації. 27 квітня відбулося 8 авіаударів по місту, 8 по позиціях навколо міста.

На карті бойових дій помітно, що росіяни зараз намагаються просуватися з півдня та півночі Авдіївки. Є інформація, що вони зосередилися на захопленні Орлівки. Кілька разів раніше ворог намагався штурмувати Авдіївку, але це не вдалося, тому росіяни полишили спроби напряму захопити її.

Дійсно, вони взяли тактику обрізати нам логістику, бо від населеного пункту Орлівка є одна дорога в місто, а до неї вже є, умовно кажучи, дві дороги,– прокоментував посадовець.

Він зауважив, що села неподалік Орлівки кожного дня страждають від обстрілів росіян з використанням артилерії та ракет.

“Зараз вони міняють тактику, намагаються дещо рухатися в бік Очеретиного. Там рельєф такий, що їм просто вийти на Бердичі. Там є залізнична дорога, яку також не просто перейти, тому вони зараз дещо більше намагаються зробити це коло саме до Очеретиного”, – розповів Барабаш.

Раніше з прифронтових зон Донецької області оголосили евакуацію всіх дітей. Попри те, що з Авдіївки вивезли більшу частину діток, там досі перебуває маленький хлопчик.

Загалом у місті залишилося щонайменше 1787 людей, їм надають гуманітарну допомогу. Близько 50 –70 жителів “принципово” не йдуть отримувати її.
Одна з найтяжчих ночей за останній час була ніч на 23 квітня. Окупанти намагалися захопити позиції ЗСУ. Було здійснено близько 28 штурмових дій, 480 обстрілів позицій українських захисників. Попри все, старання загарбників виявилися марними.

Голова Української розвідки Кирило Буданов повідомив, що окупанти намагаються захопити Авдіївку з північного напрямку, натомість на півдні йдуть локальні бої.

На півдні від Авдіївки бойові дії йдуть з 2014 року. Розумієте, південь Авдіївки був дуже поряд з лінією розмежування. Тобто якщо казати, що там бойові дії, то треба казати, що вони там дев’ять років йдуть,– сказав керівник ГУР МО.

“Якщо я вам сказав, що далеко не кожен громадянин знайде на карті Соледар, то зі стовідсотковою впевненістю можу вам сказати, що на карті знайти Опитне і Водяне під силу тільки людям, які стикалися з тими територіями. Про що ми говоримо? “Друга армія світу” штурмує населений пункт Опитне? Це просто смішно”, – додав глава розвідки.