Російська армія активно перекидає резерви з різних напрямків, щоби продовжити атаки в Харківській області. Однак ці зусилля не дають бажаного успіху. На думку експертів, окупантам необхідний перепочинок для підтягування додаткових резервів. Про це повідомив речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук.

Сергій Братчук зазначив, що інтенсивність боїв на Південній ділянці фронту дещо знизилася, хоча жорстокість зіткнень залишилася незмінною. За його словами, на Запорізькому напрямі кількість штурмових дій ворога зменшилась.

“На Запорізькому напрямку кількість штурмових дій ворога стала трохи меншою. Пов’язано це, звичайно ж, з тим, що окупантам сьогодні необхідно використовувати резерви, які у них знаходяться по всій лінії фронту, щоб продовжувати операцію на Харківському напрямку, і намагатися й надалі відтягувати українські сили від Донецької операційної зони. Вона є основною метою для російських підрозділів”, — зазначив спікер.

 

Одними з найгарячіших напрямків залишаються Покровськ та Куп’янськ. У районах Покровського та Куп’янського фіксується найбільша концентрація російських військ, що створює складну ситуацію для українських захисників.

«Якщо ми говоримо про південь, то ситуація в Донецькій операційній зоні, на Покровському напрямку, не може не позначитися і тут, на Працівникам плацдармі, в районі Старомайорська, Времіївського виступу», — сказав Братчук.

Ситуація на Південному фронті також залишається напруженою.

«Незважаючи на те, що ворожих атак поменшало, південні напрямки ворог все одно розглядає як перспективні для себе. Дуже багато залежатиме від того, як складатиметься продовження військової операції, яку росіяни розпочали ще в жовтні 2023 року в районі Авдіївки та Бахмута,» — відзначив Братчук.

Він наголосив, що успішний опір українських військ перешкоджає реалізації планів окупантів.

Братчук зазначив, що українським військам вдалося уникнути затяжних боїв за такі населені пункти, як Курахове та Карлівка.

“Ми не загрузли в боях за Курахове, не загрузли в боях за Карлівку. Ворог навіть не наблизився на ті відстані, які він прогнозував, планував, намагаючись зайти за цей час у ці населені пункти”, — сказав речник.

Він також додав, що українські військові вже одержали додаткові боєприпаси, що значно покращує ситуацію на фронті.

Речник не виключив можливості нових активних дій з боку окупантів як на півдні, так і на півночі, в районі Сум.

Але те, що харківська операція ворога захлинулась, дозволяє нам розраховувати на те, що противник навряд чи так інтенсивно атакуватиме, в тому числі і на Сумському напрямку. Все на фронті взаємопов’язане, ситуація динамічна” — наголосив Братчук.

На завершення Сергій Братчук зазначив, що ворог потребує перепочинку для підтягування резервів із Росії.

“Скоріш за все ще будуть певні активні дії на тих напрямках, про які ми говоримо. Але ворогові сьогодні дуже потрібний перепочинок, щоб підтягнути резерви з Російської Федерації. Харківська операція, у тому числі, замислювалася для того, щоб ближче підтягнути до Харкова артилерію, та атакувати місто вже саме ствольною артилерією, а не лише комплексами С-300” – резюмував він.

У перспективі, на думку експерта, ситуація на фронті залишатиметься напруженою. Проте українські війська готові до будь-якого розвитку подій та продовжують зміцнювати свої позиції.

Таким чином, поточна ситуація на фронті показує, що українські війська продовжують успішно протистояти російським атакам, попри високу інтенсивність боїв та концентрацію ворожих резервів на ключових напрямках. Українські військові демонструють високу стійкість та готовність до подальших дій, що вселяє надію на сприятливий розвиток подій на фронті.