Президент України Володимир Зеленський привітав співробітників прокуратури з професійним святом. Промова глави держави з’явилася на сторінці Офісу президента в Facebook.

“Урочиста і святкова атмосфера не повинна заважати нам сьогодні говорити на дуже серйозні теми. Ми повинні визнати, що за ці роки слово прокурор, на жаль, набуло в Україні абсолютно негативного, майже нецензурного значення”, – зазначив гарант.

Він пояснив, що прокурори у звичайних українців асоціюють не з верховенством права, а з елітними автомобілями, віллами і коштовностями. За словами Зеленського, змінити таке ставлення до силовиків є стратегічним завданням генерального прокурора і його заступників.

Президент висловив упевненість в реальності даного завдання і зазначив, що процес уже почався. Він переконаний, що вперше за час незалежності в Україні відбувається не видимість реформ, а реальні зміни на всіх рівнях прокуратури.

“Не дивлячись на те, що з 20 листопада прокуратура позбавлена ​​функцій слідства, ви повинні продовжувати на належному рівні здійснювати процесуальне керівництво у кримінальному провадженні інших органів. Перш за все, це стосується злочинів, скоєних на Майдані Незалежності”, – додав Зеленський.

Гарант зазначив, що першим питанням у порядку денному Ради 3 грудня стане внесення правок до закону про Держбюро розслідувань. Він підкреслив, що не дозволить “зливати” справи Євромайдану.

Іншими пріоритетами роботи прокуратури він назвав боротьбу з корупцією і справедливі покарання для тих, хто до неї причетний.