Спікер Верховної ради України Дмитро Разумков не бачить підстав для розпуску парламенту. За його словами, жодного разу не було, щоб парламент дев’ятого скликання не збирався на заплановані засідання.

Про це він заявив на брифінгу.

За його словами, рішення Конституційного суду від 2004 року передбачає, що Раду можна достроково розпустити, якщо вона більше 30 днів не збирається саме на заплановані засідання.

“І, об’єктивно, сьогодні такого випадку навіть бути не може. Тому, якщо чесно, я не бачу цих підстав, і навряд чи можна йти якось врозріз з рішеннями Конституції, Конституційного суду”, – додав Разумков.

Нагадаємо, в лютому повідомлялося, що президент Володимир Зеленський на зустрічі з керівництвом фракції ” Слуга народу” пригрозив розпуском Ради. Тоді він хотів, щоб парламент прийняв закон про держслужбовців з його пропозиціями.

Також голова українського парламенту Дмитро Разумков заявив, що наступне позачергове пленарне засідання, найімовірніше, буде після того, як Верховна Рада повернеться в режим пленарних засідань з 18 травня.

“Ми розуміємо, що наразі йде Великдень, потім у нас 9 травня, і я не впевнений, що всі народні депутати перебуватимуть у Києві, найімовірніше, вони поїдуть працювати в округи. Головне, щоб працювали в округах, які розміщені на території нашої держави. І я не впевнений, що колеги намагатимуться скликати позачергове пленарне засідання в цей період. Найімовірніше, це відбудеться після того, як ми повернемося до пленарних засідань Верховної Ради 18-го, якщо я не помиляюся”, – сказав Разумков на брифінгу.

Він нагадав, що народні депутати пропонують розглянути проект постанови зі зверненням до уряду, щоб він вніс подання на звільнення міністра.

“Я гадаю, що Верховна Рада самостійно має визначатися щодо призначення (звільнення) міністрів”, – наголосив Разумков.

В свою чергу, Дмитро Разумков вважає неприпустимим проведення маніфестацій, що популяризують війська СС, і вважає марш на честь створення дивізії “Галичина” порушенням закону.

“Ставлюся погано (до маршу на честь створення дивізії “Галичина”, що відбувся у середу в Києві – ІФ). На жаль, будь-яке порушення закону – пропаганда нацизму, пропаганда військ Вермахту – на території нашої держави не додає нам ні всередині суспільства, ні за межами нашої країни”, – сказав Разумков.

За його словами, в Україні пам’ятають і знають події Другої світової війни і “сьогодні точно Україні не треба популяризувати війська СС, зокрема і дивізію СС “Галичина”.