Людмила Менюк, відома також як «Мальва», розчулила іноземних делегатів на Ялтинській Європейській Стратегії (YES) у Києві, висловивши жахливу правду про війну в Україні та своє особисте життя.

Під час заходу одна з найпроникливіших промов за два роки повномасштабної війни з РФ пролунала від Людмили Менюк, відомої під позивним «Мальва», яка очолює штурмову роту та приєдналася до військових у 2014 році. Ця відважна українка втратила свого сина та здоров’я через цю війну, але, як вона каже, здобула стресостійкість.

Під час Ялтинської Європейської Стратегії (YES) в Києві захисниця України звернулася до іноземців із важливими словами.

 «Я хочу подякувати всім іноземцям, які приїхали сьогодні на нашу зустріч. Ви сміливі, мужні. Ви приїхали до країни, де йде страшна війна зі страшним ворогом. ок. Ви живі. На жаль, я не можу відправити СМС своєму синові, тому що він загинув. Він віддав своє життя за свободу своєї держави. Я його добре виховала», – сказала сержант.

Після цього українка згадала, як під час обстрілу ворога в Бахмуті вона прагнула досягти потрібної позиції та впала на землю, щоб уникнути уламків. Коли вона відкрила очі, то помітила, що вона лежить на могилі маленької дівчинки Світлани Остапченко, яка загинула у дворічному віці та була похована на подвір’ї будинку.

 «Добре тільки те, що я стала дуже стресостійкою, — зізналася Людмила з гіркою усмішкою. — Але я так само ніжна. Я люблю своїх онуків. Моя невістка та мої онуки живуть в Україні. Залишившись живими, я хочу донести до всього світу жахи цієї війни.»

Потім сержант нагадала іноземцям, що у Європі триває війна. Українці не просять нікого воювати за них; вони просять лише постачання боєприпасів, бронетехніки та озброєння. Захисниця підкреслила, що з Росією можна лише перемагати, адже з нею неможливо досягти мирного домовлення.