Президент України Володимир Зеленський неодноразово ледь не ставав жертвою замахів, тому цього разу не зміг пройти повз. Президент висловив реакцію на спробу замаху на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо.

Про це зазначено у повідомленні Володимира Зеленського.

«Напад на прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо жахливий. Ми рішуче засуджуємо цей акт насильства проти глави уряду нашої сусідньої держави-партнера. Слід докласти всіх зусиль, щоб насильство не стало нормою в будь-якій країні, формі чи сфері», — заявив Президент України.

«Ми щиро сподіваємося, що Роберт Фіцо швидко одужає, і висловлюємо нашу солідарність із народом Словаччини», — додав він.

Президент вирішив засудити це, тому що на своїй шкурі відчував, що таке замахи і нагадав, що в Європейських країнах це не припустимо.

На початку травня Служба безпеки України оголосила про розкриття мережі агентів п’ятої служби ФСБ, які планували замах на президента України Володимира Зеленського. 

«До складу мережі, діяльність якої фсб курувала з Москви, входили двоє полковників УДО , які «зливали» секретну інформацію РФ», — йдеться у повідомленні СБУ. Полковників затримали.

За даними української спецслужби, одним із завдань агентурної мережі ФСБ був пошук виконавців серед військових, що мали близькі стосунки з охороною Зеленського, «які могли б взяти главу держави в заручники, а потім його вбити».

Поміж цілей ліквідації, окрім Зеленського, у Росії планувалося також усунення глави СБУ Василя Малюка, керівника Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирила Буданова та інших високопосадовців, зазначили в спецслужбі.