Українським силам оборони за останні два тижні вдалося зупинити просування російської армії під Авдіївкою, повідомляє Bild.

Як наголошується в повідомленні, наприкінці квітня російські війська здійснили прорив на північний захід від Авдіївки, пройшовши 3 км углиб позицій ЗСУ до селища Очеретине. Згодом вони розширили утворений плацдарм, захопивши села Соловйове, Архангельське, Керамік, Новокалинове, Новобахмутівку.

Однак тепер, пише видання, українським силам вдалося перекинути на цю ділянку підкріплення і зупинити наступ ЗС РФ.

Як зазначає аналітик Bild Юліан Рьопке, чітко видно, що на ділянках, куди прибувають західні снаряди, українцям вдається зупинити і стримувати росіян, як це було до грудня минулого року.

«Але й під Авдіївкою, де українці покладаються на власні дрони-камікадзе, за останні два тижні їм практично вдалося зупинити росіян. Ті більше не можуть просуватися, фронт здебільшого стабілізувався», — вказує аналітик.

Раніше Офіцер артилерії 4-ї бригади НГУ «Рубіж» Володимир Назаренко зазначив, що ситуація на сході дуже гаряча, сили оборони щоденно вибивають значну кількість супротивників, але росіяни мають можливість швидко поповнювати свої втрати. За його словами, тили ворога просто «кишать» технікою та особовим складом.

«Ворог тисне, й побратимам доводиться щодня відбивати атаки ворога. Щодня відбувається артилерійський та стрілецький контакт. Наші піхотинці, артилеристи, кулеметники, танкісти, мінометники щодня роблять усе можливе, щоб перемелювати та відбивати атаки ворога. Працювати на контрбатарейну роботу, знищуючи гармати противника», — наголосив Назаренко в ефірі.

Він також зазначив, що росіяни мають перевагу в кількості боєприпасів та гармат.

«Наразі росіяни пробують працювати не тільки бомбардуючи квадратами, а й під коригуванням БПЛА. Таким чином намагаючись переймати тактику артилерії Сил оборони України, намагаючись кожний снаряд підводити до цілі», — зазначив він.

Військовий зазначив, що сили оборони щодня вибивають значну кількість противника, але росіяни мають можливість швидко поповнювати свої втрати.

«Ситуація напружена, дальні тили кишать ворожою технікою й особовим складом. Є враження, що у росіян необмежена кількість і живої сили, і боєприпасів», — зауважив Назаренко.

Водночас російський напад на Харківську область відкрив новий фронт, відволікаючи українські сили від Донбасу.

Раніше Генеральний штаб Збройних сил України заявив, що на окремих ділянках, у районах Лук’янців і Вовчанська, унаслідок вогневого впливу і штурмових дій російських окупантів, для збереження життя військовослужбовців і уникнення втрат, підрозділи здійснили маневр і перемістилися на вигідніші позиції.

За інформацією аналітика Bild Юліана Рьопке, російські війська увійшли в північну частину Вовчанська, бої там тривають у районі м’ясокомбінату.

«Російські війська, що наступають, намагаються обійти місто за 4 км на схід. Там їм вдалося перерізати дорогу з Вовчанська в Тихе. В околицях Вовчанська ЗС РФ зайняли села Плетенівка, Огурцове, Гатище і Бугроватка. Темп просування ЗС РФ знизився порівняно з першими днями наступу. ЗСУ ввели в бій РСЗВ «Град», БТР-82А і шведські БМП CV-90″, — пише Bild.

Також, за інформацією видання, російські війська наступають західніше на село Липці. Там їм вдалося взяти села Стрілеча, Красне, Пильна, Борисівка, а також увійти в Лук’янці та Глибоке. При цьому Рьопке зазначає, що на цьому напрямку російські війська наступають однією піхотою, практично без техніки, що знижує швидкість їхнього просування.