Все більше ознак того, що Китай намагатиметься відібрати в Росії величезні території Сибіру.

Напередодні візиту самопроголошеного президента Росії, вигляд якого неабияк нагадує Володимира Путіна, до Китаю, сторони наважились заявити про загальне задоволення позиціями один одного.

« Китайські партнери висловили вдячність російському керівництву за призначення Михайла Мішустіна на посаду глави уряду, в той час, як керівництво Росії знову підкреслило важливість отримання визнання від Пекіна для нового «президента» Росії, а також допомогу Китаю в обході санкцій для підтримки війни в Україні. Китайці навіть без зайвих питань погодили списки делегації з російської сторони та дали дозвіл на участь у переговорах «сумнівним» особам, таким як Сєчін. Але за цією уявною ідилією ховаються проблеми, які можуть вибухнути в найближчому майбутньому, незважаючи на будь-які дипломатичні підмоги», — повідомляє телеграм-канал «Генерал СВР».

Китайське керівництво заявило про свій намір отримати у користування величезні території Росії, розташовані в Сибіру та на Далекому сході. Ці самі території, щодо яких господар Кремля Володимир Путін обіцяв китайським партнерам кілька років тому та власноручно запевнив про довгострокову оренду понад рік тому. Для російського керівництва оприлюднення цієї інформації на офіційному рівні загрожує кризовою ситуацією в країні, оскільки фактичне відчуження територій країни, що перевищує розміри України, не буде схвалено населенням.

Китайці вимагають почати реалізацію договору з 1 січня 2025 року, як це було погоджено раніше. Своєю чергою, російське керівництво намагатиметься перенести цю дату на один рік під час візиту до Китаю, пропонуючи китайським колегам економічні преференції в обмін на компроміс.

Таким чином, російське керівництво намагатиметься уникнути переслідувань з боку власного населення, але виправдати своє рішення перед Китаєм, при цьому зберігаючи стабільність в країні.