Народний депутат від партії «Слуга народу» Сергій Литвиненко, якого раніше спіймали на «кнопкодавстві», під час засідання сесії Верховної Ради 20 вересня планував вечірнє застілля з горілкою і шашликами.

Фото листування народного обранця опублікувала Страна. «Сьогодні буду, поставте пару патронів у морозиловку сльози пшеничної (горілка), – написав він. – Може, якогось шашлику, томатів, хлібця. У вірмен реберця є, може».

Зазначимо, що саме Ливтиненко 3 вересня проголосував за іншого “слугу”, ймовірно Олександра Скічка.

Він став першим кнопкодавом у новій Раді.

“Порушником виявився нардеп від “Слуги народу”, мажоритарник з округу №156 на Рівненщині (Березнівський, Костопільський та Сарненський райони) Сергій Литвиненко.

Він кнопкодавив, ймовірніше за все, за іншого “слугу”-мажоритарника — Олександра Скічка (округ №197, Черкащина). Фраза “ймовірніше за все” означає, що це місце офіційно закріплене за Скічком, проте є ймовірність, що у слоті його пульта могла перебувати картка іншого депутата”.

Факт кнопкодавства мав місце 3 вересня о 17:52, під час голосування за включення до порядку денного законопроекту про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції (щодо уповноважених ВРУ) та його направлення до Конституційного суду.

Примітно, що того ж дня, 3 вересня, вже після кнопкодавства Литвиненко опублікував пост у Facebook, де наголосив, що “Слуга народу” запровадить позбавлення нардепа мандата за кнопкодавство.

11 вересня, коментуючи своє кнопкодавство, Литвиненко заявив однопартійцю Олександру Куницькому, що проголосував за свого колегу, бо була необхідна конституційна більшість.

Згодом, депутати від Слуги народу Сергій Литвиненко та Олена Копанчук на засіданні Верховної Ради публічно вибачилися за неперсональне голосування.

Зокрема, Литвиненко заявив, що в його діях «не було ніякого злого умислу» і для нього «було важливо, щоб законопроект був проголосований».

Крім того, нардепи пообіцяли віддати місячну зарплату на благодійні цілі і заявили про неприпустимість кнопкодавства в майбутньому.

Користувачі мережі пишуть, що так як, за листування у Раді на довільні теми не має жодногопокарання, то і Литвиненко вирішив себе не обмежувати, при цьому перебуваючи на робочому місці. Подібні захоплення нардепа в стінах Ради сильно обурили українців.