У Росії підрахували, що збитки від міжнародних санкцій на кінець 2018 року становили $6 млрд 300 мільйонів доларів.

Так у Мінекономрозвитку РФ оцінили ймовірні збитки від обмежувальних заходів. Йдеться про антидемпінгові мита, ліцензування, квоти, технічні бар'єри, санітарні та фітосанітарні міри, а також санкції.

У світлі цих подій, у Росії, яка відкрито окоповує території України, зухвало внесли нашу країну на третю позицію у списку країн, які завдали збитки економіці РФ.

Найбільший збиток припадає на обмеження, введені країнами ЄС: він становить 2 млрд 400 мільйонів доларів. На другому місці опинилися міри з боку США — більш ніж $1 млрд доларів, а на третьому — обмеження України — $775 млн.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Крім цього, ЄС також є лідером за кількістю введених обмежень — 25, Україна ввела 22. Третє місце за кількістю обмежувальних заходів посіла Індія — 16, а США опинилися тільки на шостому місці з дев'ятьма обмеженнями. 

На кінець 2018 року щодо РФ були введені 159 обмежувальних заходів з боку 62 країн.

Найбільше від обмежувальних заходів постраждала металургійна промисловість — завдана їй шкода оцінюється в майже 4 млрд. доларів. На другому місці — сільськогосподарська промисловість, зазнає збитків у розмірі $1,1 млрд, на третьому опинилася хімічна промисловість — $640, млн. 

Помітний збиток обмежувальні заходи проти Росії завдали також автомобільній промисловості — $306 млн.

Зазначимо, що Рада міністрів Євросоюзу під час засідання 18 лютого ухвалила так званий "азовський" пакет санкцій проти Російської Федерації. Своєю чергою, посол України у США Валерій Чалий повідомив, що влада США у взаємодії із європейськими союзниками готує додатковий пакет санкцій проти Росії. 

Чергові обмеження пов’язані із російською агресією у Чорному та Азовському морях.

Своєю чергою, посол України у США Валерій Чалий у коментарі "Укрінформу" повідомив, що влада США у взаємодії із європейськими союзниками готує пакет санкцій проти Росії. 

Ми очікуємо найближчим часом низки рішень, зокрема, збільшення тиску санкцій на Росію у зв’язку з її агресією та атакою у Керченській протоці,– зазначив дипломат.

За словами Чалого, американська реакція на російські дії вже була висловлена на законодавчому рівні.

"У Сенаті прийняли резолюцію щодо вшанування 5-ї річниці Революції Гідності. В документі Сенат також дуже чітко засудив атаку на українські кораблі і моряків, які зараз утримуються у російському полоні. Але я думаю, далі будуть ще спільні рішення американців і європейців стосовно підсилення санкційного тиску на Росію", – додав посол.