Під час виступу в Свято-Покровському соборі у Рівному Президент України переплутав місце народження предстоятеля ПЦУ митрополита Епіфанія.

Про це повідомляє видання “Кореспондент” із посиланням на відео виступу Петра Порошенка.

Під час промови глава країни подякував рівненській землі за те, що там народився предстоятель Православної церкви України.

Однак, митрополит Епіфаній народився не на Рівненщині, а в селі Волкове, що на Одещині. Дитинство Епіфаній (Думенко) провів у Чернівецькій області, село Стара Жадова.

Проте митрополит Епіфаній тісно пов’язаний із Рівним. Саме там розпочався його життєвих шлях в УПЦ КП. Предстоятель ПЦУ викладав у Московській духовній академії, займав посаду секретаря-референта Рівненського єпархіального управління й особистого секретаря митрополита Рівненського й Острозького Даниїла (Чокалюка).

Рівне це одне із перши міст томос – туру, розпочатого командою Порошенка.

В своїй заяві гарант зазначив:

"Сьогодні вранці Томос повернувся до Україну. І рішенням предстоятеля, з благословення його святості він тут, у Рівному", – сказав П.Порошенко, виступаючи в Свято-Покровському кафедральному соборі в четвер

Після слів глави держави сувій томосу внесли до храму священнослужителі та продемонстрували присутнім у храмі.

"Томос, який дорівнює Акту про Незалежність України, сьогодні в Рівному. Це історична подія, яка назавжди увійде в історію цього храму", – сказав П.Порошенко.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Варто зазначити, що стосовно томосу, звою заяву зробили і в США

Державний секретар США Майк Помпео назвав "історичним досягненням" отримання Православною церквою України томосу про автокефалію.

У заяві Помпео вказано, що день, коли ПЦУ отримала томос, "знаменує історичне досягнення у прокладанні Україною власного шляху в майбутнє". 

За словами держсекретаря, Вашингтон підтверджує свою незмінну підтримку суверенної, незалежної України та зберігає тверду позицію на підтримку релігійної свободи.

"Ми вітаємо слова митрополита Епіфанія про те, що Православна церква України відкрита для всіх православних віруючих, і закликаємо урядовців та церковних ієрархів обстоювати толерантність і повагу до свободи представників усіх конфесій сповідувати релігію за своїм вибором", – наголосив Помпео.