Російські окупанти після поразки на Харківщині, звідки їх практично повністю вигнали ЗСУ під час контрнаступу, переходять до оборонної операції. У них немає сил, щоб вести активні наступальні дії.

Але щоб створювати ілюзію хоч якихось успіхів на фронті, загарбники атакуватимуть маленькі села і видаватимуть їхнє захоплення за дуже великі перемоги. Про це розповів в інтерв’ю Главреду ексрадник міністра внутрішніх справ та Офісу президента, кандидат політичних наук та аналітик Віктор Андрусів, який зараз служить у Збройних силах України.

“Для проведення масштабної наступальної операції у них сьогодні немає жодних можливостей і сил. У Росії щось там намагаються готувати, але це не має значення, бо там уже очевидний і брак техніки, плюс техніка стара, непроривна, і брак Калібрів та Іскандерів (ми це бачимо по тому, що значно менше отримуємо сигналів про повітряну тривогу)”, – зазначає Андрусів.

На запитання, чи можуть українці тепер сподіватися на нові “жести доброї волі” з боку окупантів, експерт пояснив, що росіяни будуть здійснювати такі “жести” там, де їм у цьому допоможуть ЗСУ.

“Жодні “жести доброї волі” росіяни не роблять без нашого “чарівного пенделя”. Тож “жести” точно будуть, але виключно там, де ми їм у цьому допоможемо. Я зараз не хочу говорити, що це станеться саме під Херсоном, тому що зараз є набагато перспективніші напрямки…”, – каже він.

За словами Андрусіва, українське командування уже довело, що воно ефективно обирає і б’є по тих точках ворога, удар по яких призведе до великих наслідків. Наприклад, після удару по Харківщині “посипався” увесь фронт.

Через успішний контрнаступ українських захисників російським загарбникам нерідко доводиться тікати. Водночас під час втечі росіяни масово залишають награбоване у місцевих жителів.

На околиці Балаклії виявили запасний командний пункт російської армії. Окупанти обладнали сховище в одному з будинків. Про це повідомляють у ДБР.

Постріли для гармат і танків різних калібрів, а ще міни, гранати та метальні порохові заряди, – усе це окупанти ретельно маскували в підвалі. У ДБР запевнили: знайшли десятки ящиків з боєприпасами. А ще запас харчів, який окупанти забрали у місцевих жителів.

Серед цікавих знахідок – дві бойові машини піхоти з боєкомплектами.

Трофейну техніку та боєприпаси вже традиційно передали ЗСУ.

Тепер російські снаряди пострілами повернуться до рашистів,– запевнили в ДБР.

Також зазначимо, країна-агресорка не готувалася до затяжної війни, тому окупанти відчувають вже певну нестачу боєприпасів. Так, росія намагається закупити їх у країн Східної Азії, зокрема КНДР.

Про це розповів головний редактор Defence Express Олег Катков. На його думку, якби загарбникам вистачало боєприпасів, то вони не просили б їх у КНДР.

Також Катков розповів, що є підтверджене відео, як наші бійці на кинутих позиціях загарбників знайшли міни китайського виробництва. Втім, вони не обов’язково могли бути передані саме Китаєм. Окупанти могли купити боєприпаси через треті країни, наприклад, країни Африки або КНДР.

Сам факт того, що росіяни починають закуповувати боєприпаси, маючи величезну кількість їхнього виробництва, – це вже показник,– зазначив головний редактор Defence Express.

За його словами, насправді жодне виробництво не може поновлювати витрату боєприпасів під час боїв у режимі онлайн. Так, власні виробничі потужності дозволяють лише трохи зменшити падіння їх кількості на складах.

“Росіяни не готувалися до затяжної війни, яка триватиме пів року. Це означає, що планів щодо розгортання виробничої бази та створення додаткових запасів також не було”, – пояснив Катков.