Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко зазначив, що поки непомітна у місті підготовка до референдуму, який на 11 вересня планується окупантами.

Про це він розповів в ефірі Еспресо.

Андрющенко прокоментував наміри загарбників щодо референдуму та можливість того, чи він відбудеться в окупованому Маріуполі.

“Росіяни досі не вирішили яким сценарієм і що взагалі вони будуть робити. Противник не може вийти на адміністративні кордони Донецької області, а анексувати тільки її частину, мабуть, їм не хотілося. Відповідно, від ситуації на фронті буде залежати те, що відбуватиметься з Маріуполем”, – зазначив радник міського голови Маріуполя.

Радник міського голови припустив, що росіяни можуть розглядати сценарій прямої анексії при виході на адмінкордон Донецької області, тоді вони не будуть робити виставу референдуму, враховуючи, що зруйнована половина області, і скоріше буде звернення одного псевдопарламенту до іншого псевдопарламенту, аби стати частиною Росії.

“До того ж сьогодні ми не бачимо у Маріуполі підготовки до референдуму, який планувався на 11 вересня, відповідно, щось повинно було б початися. Тому скоріше планується анексія через якісь офіційні звернення. Але наші захисники зривають росіянам ці всі плани, українські сили тримають лінію оборони й передумов, що завтра Маріуполь стане Росією, ніяких немає”, – зауважив радник мера.

Також додамо, що Росіяни наступають на Бахмут, тривають бойові дії.

Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Крім того, на Бахмутському напрямку ворог із танків, ствольної та реактивної артилерії обстрілював райони населених пунктів Бахмутське, Торецьк, Білогорівка, Краснополівка, Північне та Вершина. Завдав авіаударів поблизу Зайцевого, Соледара, Бахмута та Берестового. Вів наступ у напрямках Яковлівка – Вершина та Кодема – Зайцеве, успіху не мав, відійшов.

На Харківському напрямку росіяни обстріляли зі ствольної та реактивної артилерії райони Прудянки, Слатиного, Питомника, Петрівки, Коробочкиного, Мосьпанового та Замулівки. Завдали авіаударів біля Верхнього Салтова та Леб’яжого. Вели розвідку БпЛА в районах населених пунктів Лісне, Питомник, Рясне, Протопопівка, Пришиб та Норцівка.

На Слов’янському напрямку противник стріляв із артилерії різних типів неподалік Мазанівки, Краснопілля, Сулигівки, Карнаухівки та Вірнопілля.

На Донецькому напрямку ворог застосовує штурмову та армійську авіацію.

На Авдіївському напрямку противник стріляв із ствольної та реактивної артилерії неподалік Нью-Йорка, Первомайського, Водяного та Опитного. Завдав авіаударів біля Новоградського, Павлівки та Пречистівки. Вів наступ в напрямку Лозове – Невельське, успіху не мав, відійшов. Проводив перегрупування.

На Новопавлівському та Запорізькому напрямках були ворожі обстріли із ствольної, реактивної артилерії та танків в районах населених пунктів Вугледар, Павлівка, Шевченко, Новоданилівка, Вільне Поле, Бурлацьке, Зелене Поле, Зелений Гай, Червоне, Степове та Времівка. Росіяни завдали авіаударів поблизу Мар’їнки, Маліих Щербаків, Новоандріївки, Новосілки та Темирівки. Ворог вів розвідку БпЛА біля Красногорівки, Новосілки і Таврійського.

На Південнобузькому напрямку противник веде оборону. Основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих районів та завданні максимальних втрат підрозділам Сил оборони. Ворог стріляв із танків та різних типів артилерії в районах населених пунктів Лимани, Прибузьке, Таврійське, Луч, Мирне, Партизанське, Благодатне, Широке, Киселівка, Квітневе, Кавказ, Біла Криниця, Білогірка, Добрянка, Осокорівка та Миколаївка. Завдав авіаударів в районі Андріївки, а також балки Хуторської та урочища Плотницького. Розвідку ворожих БпЛА зафіксовано неподалік Білої Криниці, Нижніх Сірогозів, Лозового та Андріївки.