Окупанти знову порушили домовленості щодо ремонту моста біля Станиці Луганської на Донбасі, відмовившись прибрати своє укріплення.

Про це повідомляє в Facebook пресцентр Об’єднаних сил.

Українська сторона спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін повідомляє, що українська сторона продовжує проводити підготовчі роботи по відновленню зруйнованої частини мосту на ділянці розведення №1.

Зокрема, сили та засоби ТОВ «Укртрансміст» проводять роботи, в районі 7, 8 опори лівої сторони мосту, з покладання бетонних плит під фундамент тимчасового (обхідного) мосту, встановлення металоконструкцій під опори тимчасового (обхідного) мосту та роботи з підсилення полотна технологічної дороги від правої частини мосту.

Представники ДП «Станично-Луганського райавтодору» здійснюють ремонтні роботи з прибирання узбіччя та встановлюють тросові огорожі.

Також варто зазначити, що на українській стороні, поблизу розлому мосту, постійно працюють волонтери та представники Червоного Хреста, які надають соціальну допомогу населенню.

Українська сторона продемонструвала СММ ОБСЄ свою готовність до запланованих робіт з відновлення мосту та звернула увагу, що незаконні збройні формування РФ не виконали взяті на себе зобов’язання щодо демонтажу фортифікаційних споруд на ділянці розведення №1, а саме, не виведений особовий склад, який здійснює постійне чергування у формі зразка РФ з нарукавними нашивками синього кольору, так званого СЦКК та не прибрана фортифікаційна споруда, безпосередньо на мосту (синій кунг з логотипом СЦКК).

Водночас про готовність Кремля до деескалації конфлікту на Донбасі може свідчити обмін полоненими і “обережні заяви” президента РФ Володимира Путіна. Таку думку висловив військовий дипломат Петро Гаращук, коментуючи заяву глави МЗС України Вадима Пристайка про “перші ознаки деескалації з боку Росії”

“Російське суспільство вже втомилося від війни. Втомилося від трун, які вони отримують.

Потім – обмін полоненими. Це вже ознаки закінчення війни. Розведення військ. Коли наш президент поїхав прямо на той міст на Луганському напрямку. Деякі обережні заяви Путіна. Ось це все – деескалація”, – пояснив Гаращук. Разом з тим дипломат закликав “зняти рожеві окуляри”.

“Справа в тому, що головна стратегічна мета Путіна – не допустити Україну до європейських і євроатлантичних структур безпеки. І підтримка війни на Донбасі – це політика російського керівництва”, – наголосив він. Гаращук вважає, що питання про припинення вогню на Донбасі та відведення військ можуть вирішити тільки дві людини – президент України Володимир Зеленський і президент РФ Володимир Путін.