Європейська комісія після заборони Угорщиною та Польщею імпорту сільськогосподарської продукції з України заявила, що торгова політика належить до виключної компетенції ЄС і односторонні дії держав є неприйнятними.

Про це заявила речниця Єврокомісії Аріана Подеста польскому агентству PAP.

Подеста підкреслила, що Єврокомісії відомо про оголошення Польщею та Угорщиною заборони на імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України.

“Ми просимо відповідні органи обох країн надати додаткову інформацію, щоб мати можливість оцінити ці заходи”, – повідомила Подеста .

Також вона додала, що у такі важкі часи вкрай важливо координувати та погоджувати всі рішення в ЄС.

Зокрема, глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн провела розмову з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким про заборону імпорту української сільськогосподарської продукції до Польщі, повідомляє RMF 24.

А угорський уряд у суботу оголосив про тимчасову заборону імпорту зернових та олійних культур із України після аналогічного кроку Польщі на тлі зростання цін.

Угорський міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь зазначив, що українське сільське господарство “працює з виробничими практиками, що більше не дозволені в Європейському Союзі”, й імпорт його продукції “унеможливив збут продукції вітчизняними та центральноєвропейськими фермерами”.

Нагадаємо, до цього польський уряд вирішив заборонити імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України до 30 червня, аби захистити польський аграрний сектор.