Українські захисники з Держприкордонслужби впізнали колону російських окупантів, які спробували просунутися на північ Харківської області, і за допомогою точного скидання важкого боєприпасу зупинили їхній наступ.

Після цього артилеристи ЗСУ розібрали цю колону на частини, повідомляє пресслужба української військової служби.

«Бійці ДПС України ідентифікували колону окупантів і точним скиданням першого «Уралу» зупинили її. Артилеристи ж довели справу до кінця», — наголошується у коментарі до відео.

Українські захисники зазначають, що подібна доля чекає на всіх російських окупантів, які ступили на українську землю зі зброєю і вбивають мирне населення.

Додамо, українські війська відбили 11 атак і стримують просування Росії на Липці з боку Глибокого і Лук’янців і на Вовчанськ з боку Шебекіно (Росія). Наразі тривають ще три атаки. Внаслідок російського авіаудару по Харкову було поранено 24 людини, у тому числі 4 дітей, і пошкоджено житлові будинки. В результаті нападу також загинула одна людина.

«14 травня на вулиці міста ворожий безпілотник впав на житловий будинок, загинула 80-річна жінка. Ще одна людина загинула в селі Хатище», — повідомив командувач оборони міста.

У Міноборони Росії у вівторок заявили, що «звільнили» населений пункт Бугроватка Харківської області та «розгромили живу силу і техніку» ЗСУ у Веселому, Вовчанську та Липцях.

Тим часом офіцер ЗСУ, політолог Тарас Березовець в етері українського каналу розповів, що зараз відбувається перевірка боєм. Окупанти намагаються змусити Україну перекинути резерви з інших ділянок фронту, насамперед з Куп’янська та Часового Яру.

Отже, за словами політолога, російські загарбники намагаються відвернути увагу, використовуючи тактику, яку застосовували РДК, легіон «Свобода Росії» та Сибірський батальйон влітку 2023 року та навесні 2024 року. Під час цих подій проводилися оперативні заходи на території російських регіонів з метою змусити ворога перекинути підрозділи з інших ділянок фронту. Усі ці дії пройшли успішно, тому росіяни переймають цей досвід.

Їхня основна мета – відволікти наші резерви та просунутися ближче до Харкова, аби отримати стартові позиції для своєї ствольної артилерії та почати завдавати ударів по околицях міста. Це те, що відбувалося протягом 2022 року, поки звідти не вибили противника й загрози від ствольної реактивної артилерії не було. Тоді ворог був змушений завдавати ударів ракетами та КАБами, – зазначив Тарас Березовець.

Водночас Березовець зазначив, що його підрозділ протягом певного часу виконував бойові завдання на півночі Харківщини, зокрема у районі Вовчанська та прилеглих населених пунктах. Тому військові мають знання про місцевість, оборонні позиції та тактику противника.

У вересні 2022 року Сили оборони провели блискавичний наступ та за два тижні вибили росіян з Харківської області. Будівництво інженерних фортифікаційних споруд розпочалося наприкінці того ж року, одразу після звільнення регіону, і тривало у 2023 році.

Я на власні очі бачив, і загалом маю фото- та відеопідтвердження, які не можу надати зі зрозумілих причин. Можу тільки підтвердити, що інженерні споруди будувалися на цій та інших ділянках фронту <..> За півтора року ми не були на цьому напрямку протягом певного періоду часу. Я не знаю, яка ситуація там. Якби навіть була, я не міг би її коментувати, – наголосив офіцер ЗСУ.