З приводу “історичної” угоди між США і Німеччиною по “Північному потоку – 2” і підтримки України. Пафосу багато, а “сухий політичний залишок” вельми обмежений, пише політолог Володимир Фесенко в Фейсбук.

Оскільки у нас популярна “теорія зради”, то напевно знайдуться любителі кричать про “газовий Мюнхен”. Я не схильний до таких категоричних оцінок. І не треба ображатися на США і Німеччину.

Вони діють в своїх інтересах. А їх спільну заяву стосовно “Північного потоку – 2” і підтримки України – це жест доброї волі по відношенню до нас. Але так і напрошується саркастична аналогія з “Будапештським меморандумом”.

Можна ще згадати і про дуже символічну компенсацію за відмову від Бушерського контракту. І треба розуміти, що якби не було різко критичною реакції президента Зеленського з приводу “Північного потоку – 2”, то ми б НЕ побачили навіть “жест доброї волі” в нашу адресу.

Тому треба сказати західним партнерам спасибі, але при цьому без скандалів і конфліктів показати, що цього мало, і це неефективно. І боротьба навколо “Північного потоку” і усіх питань, пов’язаних з цією темою, повинна тривати.

Наскільки я розумію, і в офісі Президента і в МЗС України відносяться до спільної заяви США і Німеччини по “Північному потоку – 2” з розумінням, але без захвату і з серйозними критичними оцінками і застереженням. Саме тому відразу ж після оголошення цієї заяви з’явилася спільна заява України та Польщі щодо подальшого протидії “Північному потоку – 2”.

Коротко про уроках всій цій ситуації.
За свої інтереси треба боротися, в тому числі і публічно (щоб на твої інтереси реагували), і не треба бояться ситуацій, в яких наші інтереси не збігаються з інтересами наших міжнародних партнерів.

Політика – дуже егоїстична сфера. І реагувати на проблемні ситуації краще на ранній стадії. У випадку з “північним потоком – 2” треба було бити в усі дзвони ще 5 – 6 років тому. І це вже урок на майбутнє.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.