Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що потрібно забрати в Ради національної безпеки і оборони можливість формувати «реєстр олігархів», оскільки імовірні олігархи можуть контактувати з тими, хто формує ці списки.

Про це він розповів в етері програми «Велика деолігархізація» на телеканалі «Україна».

У нинішньому варіанті проєкту закону цим питанням займається Рада національної безпеки і оборони. На думку спікера, це створює конфлікт інтересів, оскільки представники бізнесу контактують із членами РНБО, тож можуть впливати на формування списку.

Тому відповідне рішення повинні приймати не ті самі представники влади, з якими може контактувати бізнес.

«На мою думку, це повинна бути незалежна комісія, яка може (і відповідні правки я теж подавав) діяти при НАЗК. Вона формується на конкурсній основі, є незалежною, є громадською, може, не буде потребувати додаткових коштів, організаційний процес буде забезпечуватись НАЗК, і це зніме будь-які питання – а чому той потрапив, а той не потрапив до переліку олігархів», – сказав він.

Також він підтримує ідею зобов’язати держслужбовців декларувати зустрічі із «представниками великого бізнесу» і вважає за потрібне розширити перелік осіб, які повинні декларувати такі зустрічі.

«Якщо ми запускаємо цей механізм, він має працювати сьогодні, завтра, коли ми є у владі, або коли нас немає. Навіть якщо ми говоримо про цей законопроєкт, то його дія розповсюджується на 10 років. І сьогодні президентом є Зеленський, але через деякий час буде інший президент. І завжди мають бути відповідні запобіжники, які не дозволять використовувати цей потужний механізм проти інтересів нашої держави», – підсумував він.

Сам Разумков є членом РНБО, однак від самого початку реєстрації у Раді критикує президентський законопроєкт за можливий конфлікт інтересів в органу, який займатиметься формуванням «реєстру олігархів».

Нагадаємо, що 1 липня Верховна Рада у першому читанні ухвалила президентський законопроєкт про деолігархізацію.

«За» законопроєкт проголосували 275 народних обранців, «проти» — 39, ще 19 утрималися, а 8 — не голосували. Законопроєкт підтримали 231 депутатів фракції «Слуга народу», 18 нардепів від «За майбутнє» та «Довіри» та 8 позафракційних. Натомість нардепи від «Європейської солідарності» та партії «Голос» законопроєкт не підтримали.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.