Україна тверда у своїх вимогах про те, що Європейський Союз має скасувати односторонні обмеження для українського експорту, і вважає, що Брюссель має домовитися з Польщею.

Про це заявила віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час конференції “Як виглядає шлях України до ЄС”.

Зокрема віцепрем’єрка підкреслила те, що Україна наполягає на скасуванні обмежень для експорту, і це є також позицією Брюсселя.

“Ми знаємо, що Єврокомісія не має наміру продовжувати обмеження після того, як їхня дія спливе 15 вересня. Так, є наміри одностороннього запровадження обмежень з боку кількох країн, але це буде порушенням базових правил Європейського Союзу. І ми сподіваємося, що якийсь шлях буде знайдений”, – зазначила віцепрем’єрка.

Також Стефанішина дала зрозуміти, що з цього питання необхідні подальші переговори між державами-членами і Єврокомісією.

Зазначимо те, що вона наголосила, що ЄС має інструменти для допомоги Польщі та іншим державам.

“Цю кризу інспірують кілька країн ЄС – головна з них Польща. Але Польща потроїла отримання європейського бюджету на підтримку відповідних секторів. Україна не отримала додаткових коштів”, – зауважила Ольга Стефанішина.

Нагадаємо Варшава проінформувала, що у разі непродовження обмежень на рівні ЄС запровадить односторонню заборону, та сподівається знайти союзників у цьому питанні.

Про це в інтерв’ю PAP заявив міністр сільського господарства та розвитку Польщі Роберт Телус.

На питання про те, чому Єврокомісія вирішила не продовжувати тимчасову заборону на ввезення до Польщі та інших сусідок України українського зерна після 15 вересня, Телус сказав, що не бачить змістовних аргументів на користь цього рішення, і що це схоже на спроби нашкодити уряду Польщі.

“Ці аргументи суто політичні”, – заявив міністр.