Верховна рада вже наступного тижня може ухвалити запропонований Президентом України Володимиром Зеленським законопроект про припинення повноважень чинного складу Конституційного суду України а також визнати юридично нікчемним рішення КСУ про часткову неконституційність антикорупційного законодавства.

Про це розповів в ефірі телеканалу “Україна 24” нардеп від фракції “Слуга народу” Юрій Камельчук.

На запитання, чи ухвалять цього тижня законопроект президента про відновлення довіри до конституційного судочинства, Камельчук відповів:

“Я думаю, є всі шанси. Побачимо, як ми зберемося з вівторка. Побачимо, чи всі будуть на місці, здорові, щоб був кворум. За попередніми розмовами, має бути достатньо людей на місці, включимо до порядку денного і будемо розглядати. Сподіваюся, що це буде оперативно. Дуже сподіваюся, що голоси за цей проект будуть, тому що за кількістю обговорень разом з колегами і скільки людей підтримали цю розмову, оскільки це важливо – є віра в те, що голосів вистачить”.

Нардеп уточнив, що йдеться не про ліквідацію КСУ, а про розпуск чинного складу, передає “УНІАН”.

“Ті хто починають вважати себе, навіть якщо це судді КСУ, вище за Конституцію – мають бути відсторонені від управління державою”, – заявив він.

Відзначимо, що у Раді Європи назвали Конституційний суд “стражем Конституції” , а законопроект Зеленського “кричущим порушенням Конституції і фундаментального принципу поділу влади”.

Про це йдеться в листі до спікера Верховної Ради, опублікованому за підписом керівників двох важливих підрозділів РЄ – Венеціанської комісії та GRECO. У Раді Європи звертають увагу на важливість забезпечення незалежності Конституційного суду від зовнішніх впливів.

“Ми розуміємо, що перед вами стоїть дуже серйозне завдання, і не недооцінюємо необхідність своєчасних, твердих і рішучих дій. Проте ми закликаємо вас зважати на несприятливі, глибокі і довгострокові наслідки для вашої країни можливого поспішного рішення звільнити конституційних суддів. Ми просимо вас вивчити можливі альтернативні способи забезпечення того, щоб боротьба з корупцією відбувалася відповідно до міжнародних стандартів, які залишаються пріоритетом для вашої країни”, – значиться у відкритому листі.

У Національному агентстві з попередження корупції відреагували на лист президентові GRECO і Венеціанської комісії (орган входить до Ради Європи). У прес-центрі НАПКА відзначили, що вирішуючи питання швидкого відновлення антикорупційної системи, слід врахувати, що воно неможливе за умови незмінності рішення КСУ.

“Приймаючи рішення, судді діяли у власних інтересах. За скасованими положеннями антикорупційного законодавства стояла тривала процедура притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності трьох суддів КСУ – Мойсика, Сліденко і Завгородній. Про цей факт вони були обізнані, однак, не заявили про відвід, а скасували відповідні норми. В день винесення рішення був встановлений факт недекларування 3,6 млн грн суддею Головатим, який був ознайомлений з цим фактом на час участі в засіданні “, – підкреслили в НАПКА.