Напад на українські катери дуже нашкодив проектам РФ у світі, переконаний заступник очільника МінТОТ

В ефірі популярного телеканалу заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України Юрій Гримчак прокоментував заяву секретаря РНБО Олександра Турчинова наприкінці 2018 року про те, що українські військові катери і далі ходитимуть через Керченську протоку.

На запитання ведучої, чи буде такий прохід до виборів, Гримчак сказав: 

"По-перше, це не треба прив'язувати до виборів, по-друге, я скажу, що такий прохід готується. Є навіть попередні терміни". Проте на коли саме запланований похід, Гримчак не відповів.

Він продовжив: 

"І друге – те, що казав голова РНБО і це було підтверджено міністром оборони, він сказав, що ми будемо ходити обов'язково, тому що відповідно до всіх законів, і навіть угоди про спільне використання Азовського моря, там повинно бути забезпечене Російською Федерацією вільне судноплавство наших військових кораблів. Тому я думаю, що обов'язково це буде продовжено".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Гримчак також оцінив, наскільки висока вірогідність того, що РФ знову нападе на катери ЗСУ: 

"Моє особисте ,бачення, якщо наші військові кораблі зараз підуть через Керченську протоку, то вони пройдуть без перешкод. Я поясню, тому що ця агресія, яка відбулася, вона дуже нашкодила в її проектах. Мається на увазі "Північний потік-2", і між іншим після цієї агресії проти наших кораблів та загалом проти нашої держави тут же розблокували Керченську протоку і це дало змогу під час якихось там перемовин міністру закордонних справ Німеччини сказати, що протока діє, почули нас. І тому зараз, коли є загроза досить серйозних санкцій проти тих фірм, як беруть участь у будівництві та тих, які збираються його експортувати, Російська Федерація на загострення навряд чи піде".

Варто зазначити, що Вашингтон не відкидає можливості масштабного наступу Росії на територію України, але вважає цей варіант розвитку подій “не вірогідним у 2019 році”, тому Україні потрібно серйозно готуватись та попередньо обдумувати всі кроки.