ЄС чекає на розвиток відносин із Пекіном, заснованих на довірі та повазі до міжнародного права.

Головний дипломат ЄС Жозеп Боррель зустрівся з міністром оборони Китаю Лі Шанфу на полях безпекового форуму «Діалог Шангрі-Ла» у Сінгапурі. Про це Боррель повідомив у Twitter.

Сторони обговорили зокрема війну РФ проти України.

«Конструктивна дискусія з міністром оборони Китаю Лі Шанфу на форумі «Діалог Шангрі-Ла 2023» щодо спільних стратегічних проблем, включно з війною Росії проти України, Тайвань, Південно-Китайське море», – йдеться у дописі.

Боррель заявив, що з нетерпінням чекає на продовження розвитку відносин між ЄС та Китаєм, заснованих на довірі та повазі до міжнародного права.

Міністр оборони Китаю Лі Шанфу заявив, що його країна займає неупереджену і нейтральну позицію стосовно так званої «кризи в Україні» і пообіцяв продовжувати зусилля для формування спільного бачення міжнародним співтовариством шляхів її врегулювання.

Про це він сказав під час виступу на безпековому форумі «Діалог Шангрі-Ла» в Сінгапурі.

«В українському питанні Китай займає неупереджену і нейтральну позицію, що базується на природі виникнення цього питання», – сказав Лі.

Він нагадав, що Пекін опублікував свою позицію щодо політичного врегулювання «української кризи» з 12 пунктів і направив спеціального представника з питань Євразії для проведення консультацій з усіма сторонами “конфлікту”.

«Китай продовжуватиме консультації з іншими країнами, щоб сформувати спільне бачення міжнародним співтовариством шляхів вирішення кризи», – зазначив Лі.

Раніше спецпредставник уряду Китаю у справах Євразії Лі Хуей, висловив думку, що «українська криза» має складну історичну логіку й сучасні практичні причини, а її суть полягає у глибоких протиріччях в управлінні європейською безпекою.