Перший президент України Кравчук висловив думку, що недоторканність потрібна тільки на посаді президента. Після закінчення владних повноважень вона повинна бути знята.

“Я вважаю, що недоторканність потрібна тільки коли виконуються владні повноваження”, — висловив він власну думку з цього приводу, — “Можуть бути різні політичні інтриги, сили, котрі можуть застосуватись проти діючого президента. Я це бачив на власному прикладі.” Леонід Макарович вважає, що повинен бути закон, згідно якого президент, який не пішов з посади через процедуру імпічменту, автоматично позбавляється недоторканності. Хоча, він відмітив, що за Конституцією кожен президент України має довічний статус президента з окремим державним забезпеченням. “Якщо він використав цей статус для збагачення та робив це поза законом, то правоохоронні органи мають розслідувати його діяльність та, при необхідності, притягнуть до відповідальності”, — сказав Кравчук.

Окрім того, експрезидент України Петро Порошенко, як і його попередники Леонід Кучма та Віктор Ющенко, може захистити свою правоту тільки в суді. Про це у своєму зверненні, опублікованому виданням “ГОРДОН”, заявив перший президент України Леонід Кравчук.

Експрезиденти України Леонід Кучма та Віктор Ющенко давали свідчення слідчим Генпрокуратури “без усяких шумових ефектів”, сказав перший президент країни Леонід Кравчук, коментуючи розслідування кримінальних проваджень стосовно колишнього президента України Петра Порошенка.

“Я не хочу, не буду і не беруся оцінювати, кваліфікувати ті справи, які інкримінуються Петру Порошенку. Я не знаю їх суті, і це не моя справа. Та  висока посада, яку він займав, довіра мільйонів людей, які за нього голосували, вимагають від президента бути законослухняним, достойно поводити себе скрізь і в усьому. Єдиним місцем, де президент, як і будь-хто, може захистити свою правоту, є суд. Потрібно йти до суду і захищатися. Такі можливості в Україні існують. Усе останнє – це відверте героїчне шоу за участю народних депутатів і прихильників. І виглядає все це погано”, – заявив Кравчук.

Він вважає дії Порошенка не гідними посади президента країни.

“До речі, слідчим Генеральної прокуратури давали свідчення і президент Леонід Кучма, і президент Віктор Ющенко без шумових ефектів, бо не вважали себе якимись особливими і недоторканними. А те, що чинить Петро Порошенко, є прикрою неповагою до суду і недостойним посади президента”, – резюмував Кравчук.