В центрі Москви відбулася чергова акція дружин мобілізованих. Сотні осіб взяли участь у протесті, вимагаючи негайної демобілізації. Дійшли мітингувальники аж до стін Кремля.  Схоже, трон диктатора похитнувся не на жарт — за сотнями виходитимуть тисячі, а потім і мільйони незгідних з режимом. У цьому випадку поліція поступово затримувала учасниць акції, направляючи їх у поліцейські відділки в автозаках. Деталі в ефірі одного телеканалу розповів відомий журналіст і соціолог Ігор Яковенко.

Яковенко відмітив, що риторика дружин мобілізованих росіян поступово змінюється.

 “Спочатку вони були дуже лояльні щодо влади — просили і просили. Вони абсолютно не були антивоєнними і тим більше — антипутінськими. Але в міру того, як стало зрозуміло, що протести ніким не помічаються, у них почали з’являтися вже антивоєнні й антипутінські нотки”, — розповів журналіст. 

Ой не солодко прийдеться диктатору!

 “До цього йшло. Спочатку до них було обережне ставлення, що було пов’язано з тим, що чоловіки все-таки перебувають на фронті зі зброєю. І такі сцени, вони, звичайно, не можуть справити на них якогось позитивного враження. А людина зі зброєю — викликає побоювання у режиму, на відміну від беззбройних маніфестантів, яких б’ють не озираючись, а іноді і вбивають, як це нещодавно з’ясувалося під час протестів у Башкортостані”, — сказав він.

Він не визнав дивиною, що з появою антивоєнних акцентів у висловлюваннях протестувальників, їх почали «саджати в автозаки».

 “Подивимося, які будуть наслідки. Думаю, що якщо дружин мобілізованих почнуть саджати, це може мати наслідки, зокрема й на настроях на фронті. Хоча, наскільки мені відомо, зараз і з самими чоловіками протестувальницьких дружин ведеться робота, — з ними починають розмовляти представники ФСБ. Тобто протест придушується комплексно, як через вплив безпосередньо на дружин, так і з роботою з чоловіками. Свого роду профілактика, щоб усе не перетворилося на якісь проблеми на фронті”, — резюмував Ігор Яковенко.