Офіційні особи США та Європейського Союзу ведуть переговори щодо кроків, які ЄС міг би вжити, щоб обмежити імпорт нафти з Росії.

Про це, як пише “Європейська правда”, повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерела.

Обговорювані варіанти включають заборону, обмеження ціни та механізм оплати для утримання виручки, яку Росія отримала від початку повномасштабної війни в Україні, розповіли джерела. Мета переговорів – з’ясувати, у який спосіб можна якомога сильніше вдарити по президенту Росії Владіміру Путіну, сказав один із учасників переговорів.

Одне з занепокоєнь США полягає в тому, що пряма заборона ЄС на російську нафту може призвести до різкого зростання цін і дасть Кремлю ще більше доходів.  Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила в четвер, що повне ембарго може завдати серйозної шкоди європейським економікам, але не завдасть настільки сильного удару по Росії, як очікується.

Будь-яке рішення щодо кінцевих заходів будуть ухвалювати країни-члени ЄС. Зараз ЄС працює над шостим пакетом санкцій проти Росії та розглядає інші потенційні заходи, щоб вдарити по російській нафтовій промисловості.  Новий пакет має включати певну форму заборони на імпорт російської нафти, а також може бути націлений на більшу кількість російських банків, щоб виключити їх із міжнародної платіжної системи SWIFT.

Великі російські банки, такі як “Газпромбанк” і “Сбербанк”, поки що не потрапили під європейські санкції, оскільки вони залучені в угодах з енергоносіями. Але президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявляла раніше, що нові санкції, швидше за все, торкнуться “Сбербанку”. Один із дипломатів ЄС висловив очікування, що Єврокомісія націлиться на всі російські банки, включаючи “Газпромбанк”.

У Брюсселі також триває дискусія щодо необхідності потенційних перехідних періодів, щоб дати країнам ЄС час підготуватися до будь-якого ембарго на імпорт нафти з Росії. Один із дипломатів ЄС сказав, що вони очікують, що наступний пакет санкцій буде представлений країнам ЄС уже в понеділок, після чого посли ЄС зможуть обговорити його протягом тижня і, можливо, прийняти до п’ятниці.

Однак інші співрозмовники видання були більш обережні, стверджуючи, що офіційного рішення про терміни від Європейської комісії поки не прийнято, хоча всі вони очікують на санкційну ініціативу на початку тижня.