Народний депутат України озвучив свою думку щодо планів ворога на найближчий час. Роман Костенко вважає, що пріоритетним для армії РФ стане Запорізький напрямок фронту, бо їм важливо спробувати захопити хоча б один обласний центр, втративши контроль над Херсоном. Полковник СБУ вважає, що сьогодні під загрозою саме Запоріжжя та область.

На питання про те, де окупанти зараз можуть завдати головного удару, досвідчений військовий відповів так: “Я вважаю, це особисто моя точка зору, це може бути Запоріжжя чи дотискатимуть на Донбасі. Кажуть, що вони можуть із півночі зайти і там зробити” клешні”, тому зараз наша розвідка дивиться, куди вони намагаються перекидати свої війська”, сказав Роман Костенко для “Фабрики новин”

Роман Костенко впевнено заявив: “Я думаю, що вони намагатимуться далі “видавлювати” нас по Дніпру, щоб чітко зупинитися по Дніпру і займати оборону у бік Запоріжжя. Захочуть і Запоріжжя забрати: хоча б якийсь обласний центр, тому він під загрозою”

Плюс інший варіант: їм все одно потрібна хоч якась перемога (і для внутрішнього ринку, і на зовнішній уже потрібно щось подати), тому намагатимуться “дотиснути” в адміністративних кордонах Донецької та Луганської областей”.

Саме тому, біля Гуляйполя, що на Запоріжжі, загарбники активізувалися та намагаються йти в атаки. Однак ті 6 штурмових груп, які там зібрали окупанти – це лише посилений батальйон й вони не несуть серйозної загрози.

Найімовірніше, в районі Гуляйполя росіяни як і біля Вугледару намагаються зупинити прорив Збройних Сил, який готується в бік узбережжя Азовського моря. Таку думку 24 каналу озвучив полковник запасу, військовий експерт і льотчик-інструктор Роман Світан.

Що відбувається в районі Гуляйполя?

Річ у тім, що в районі Гуляйполя зібрана досить непогана частина українських військ, яка, використовуючи цей плацдарм, може просунутися в бік Бердянська. Відтак, російським загарбникам треба втримати цей прорив.

Тож вони контрударом за участі трохи більше батальйону своїх військ, хочуть зайняти кращий укріпрайон для того, щоб стримувати наступ українських захисників.

Це не наступ росіян як такий – вони готуються до нашого наступу. Вони дуже сильно його бояться,
– пояснив військовий експерт.

Нагадаємо, Військовий експерт, льотчик, полковник ЗСУ у запасі Роман Світан розповів, що російські окупанти намагаються накреслити лінію оборони з трьох напрямків на підході до Криму, деокупація якого може розпочатися на початку 2023 року, за прогнозами екскомандуючого військами США в Європі Бена Ходжеса. Водночас ЗСУ готові воювати взимку, а російська армія ж готова повністю йти на зимівлю з материкової частини України до Криму.

Про це він заявив в етері Апострофу TV.

“Росіяни справді готують реальну лінію оборони, яка може утримувати сухопутні війська дуже довго, і це якраз біля “входу” до Криму. Це Чонгар, Арбатська стрілка та Перекоп. Біля цих трьох сухопутних “входів” до Криму вони справді починають відбудовувати реальну лінію оборони, заливають її бетоном та намагаються саме там накреслити лінію оборони”, – зазначив Світан.

На його думку, такі дії окупантів означають, що це та лінія, за яку вони можуть піти при виході з Херсонської та Запорізької областей. Вихід із сухопутного коридору на півострів або ж на Ростов, залежно від напряму удару українських воїнів, найімовірніше, і планує Генштаб ЗСУ, вважає експерт.

“Також вони готуються запечататися на Донбасі вздовж Сіверського Дінця, тобто якось прикритися від нашого угруповання на Луганщині. Це видно з дій”, – уточнив Світан.

Крім того, Збройні Сили України вже звикли до зимової доби за час війни з Росією, яка триває вже дев’ятий рік, а тому повністю готові вести бої у цю пору року. Чого не скажеш про російських військових.

“Ми чудово розуміємо її плюси та мінуси, готуємось і наші партнери нам допомагають, поставляючи озброєння, яке працюватиме в осінньо-зимовий період, починаючи від обмундирування, і закінчуючи мастилами та присадками для техніки. Тому ми точно готові воювати взимку. А ось про росіян я б цього не сказав. Вони абсолютно не готуються до зимової кампанії, принаймні на окупованій материковій частині України. Вони навіть не готуються там зимувати. Я думаю, вони готові повністю йти з материкової частини. Вся підготовка ведеться тільки до зимівлі в Криму”, – заявив полковник ЗСУ у запасі.