Президент Володимир Зеленський очікує пояснень від влади Чернівецької та Миколаївської областей через те, що в них не зменшили нарахувань за теплопостачання у грудні.

«Завдання номер один — отримати пояснення від місцевої влади Чернівецької та Миколаївської областей, де для зниження нарахувань із незрозумілих мені причин не було зроблено нічого. Завдання номер два — вирівняти зниження до 25-30% в усіх областях країни», — написав Зеленський, заслухавши звіт про зменшення сум у грудневих платіжках.

Зазначимо, що під час звіту прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив президенту, що за грудень люди отримали платіжки за теплопостачання в середньому від 5 до 35% меншу.

«У нас є області, які не відреагували на наш сигнал і не скористалися тим інструментом, який був наданий урядом — це Чернівецька і Миколаївська», — зазначив прем’єр.

«Рішення про зниження платіжок ухвалюють підприємства. Вони, як правило, перебувають у комунальній власності. Десь вони належать області, десь частіше місту. Тобто депутати і мер — це люди, які відповідальні за рівень платіжок. Їм не вдалося переконати органи місцевого самоврядування», — пояснив він.

Гончарук також додав, що не всі області «були в рівних умовах», оскільки в частині з них тарифи зменшили ще раніше.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет ухвалив обов’язкові для виконання рекомендації теплопостачальним компаніям в усіх містах України, у яких йдеться про зниження тарифів на опалення та гарячу воду у зв’язку з падінням цін на газ. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Антимонопольного комітету, оприлюдненому в п’ятницю, 17 січня.

Зокрема, Антимонопольний комітет вимагає змінити розмір нарахувань за опалення і гарячу воду протягом опалювального сезону 2019-2020 років, своєчасно проінформувати про це споживачів, а також здійснити перерахунок споживачам за ненадані, неякісно або несвоєчасно надані послуги, «враховуючи умови аномально теплої зими».

В Антимонопольному комітеті зазначають, що ціни на газ в Україні впали на 20%, однак це не призвело до зменшення тарифів на опалення та гарячу воду.

Свої рекомендації АМКУ надав як теплопостачальним компаніям, так і місцевим органам влади.

Зазначимо, що 24 грудня 2019 року в уряді повідомили, що ухвалили рішення, яке дозволить у більшій мірі враховувати зміну ціни на газ під час формування тарифу на опалення. За розрахунками уряду, це дозволить знизити розмір платіжки за опалення за грудень на 300-400 гривень.