російські загарбники з травня обстрілюють Бахмут та намагаються захопити місто

Так, саме під Бахмут російські війська кинули основні свої сили і засоби для наступальних дій, проте потрапили там у капкан. У районі міста дуже добре облаштована українська оборона, тому ЗСУ його не залишать.

Про це в одному з етерів розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі, пілот-інструктор Роман Світан.

“Під Бахмут росіяни кинули основні свої сили і засоби, які в них є, для виконання наступальних дій. В районі Бахмута ми бачимо цей рух: тобто всі ці вогневі вали і хвилі живої сили, якої зараз росіяни не шкодують. Вони потрапили в капкан у районі Бахмута. Там загине останній росіянин зі зброєю в Україні. Скоріш за все, це буде Пригожин, оскільки його змусять там загинути”, – прогнозує військовий експерт.

Він запевнив у дуже хорошій українській системі оборони в Бахмуті, тож Сили оборони не залишать місто.

“Сам Бахмут дуже добре облаштований системою української оборони, яка там проходить від Вугледара до Сіверська. Його підтискають із півдня, заходу та північного-сходу дуже потужні (українські – ред.) угруповання: сіверське, слов’янське, краматорське, дружківське, костянтинівське. Тому Бахмут наші війська не залишать, це дуже хороший зараз укріпрайон.

Особливо, після того, як його росіяни практично “розкатали” армійською “артою”, ці десятиповерхівки стали дуже хорошим укріпрайоном. Тому ми його не залишимо. А росіян там знищуватимемо рівно стільки, скільки буде треба”, – наголосив Світан.

Додамо, що армія російських загарбників обмежена в ресурсах, тому говорити про її наступ поки що не доводиться ні на якому напрямку. Про це в етері одного з телеканалів розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Він зазначив, що на Донецькому напрямку ідея просування російської армії бачиться більш менш прийнятною в очах військового командування РФ.

“По-перше, вони там зараз сконцентрували велику кількість сил і засобів у напрямку до Бахмута. Вони сконцентрували сили та засоби у напрямку до Вугледара та Авдіївки, і вірять у те, що так чи інакше їм вдасться один із цих населених пунктів окупувати. А з іншого боку, вони, розуміючи всю загрозу, наприклад, яка нависає зараз для їхнього контингенту на Луганському плацдармі, а також у середньостроковій перспективі в Запорізькій області, намагаються імітувати підготовку оборонних дій, але їм не вистачає ресурсу для цього”, — описав ситуацію Коваленко.

Він звернув увагу, що зараз російська армія обмежена в ресурсах як для наступу, так і для оборони.

“Отже, і коли йде таке обмеження ресурсу, коли навіть при скупченні великої кількості сил і засобів не вистачає можливості окупувати таке невелике місто, як Бахмут, то про яку окупацію області цілком може зараз іти мова в контексті можливостей російської армії”, — наголосив експерт.

Олександр Коваленко додав, що для внутрішнього споживача Кремль намагається подати інформацію про те, що головна мета армії РФ — вийти до кордонів Донецької області.

“З Південного плацдарму армія РФ не готує наступ. Вони готуються до наступу Збройних сил України та накопичують там відповідні ресурси саме для того, щоб блокувати контрнаступальні дії”, — повідомив він.