З просуванням українських військових у Донецькій області колаборанти продумують способи відходу. Про це заявив військовий аналітик, співробітник СБУ у 2004-2015 рр. Іван Ступак.

“Прийшла інформація, що Опитне — частково під контролем Збройних сил України. Опитне, про яке давно вже не чули, і яке знаходиться буквально за кілька кілометрів від Донецького аеропорту. Це говорить про те, що до Донецька відкривається новий напрямок. Усі ті колаборанти та зрадники України, які сховалися в Донецьку, мають ще одну чергову точку для напруження. Тепер їм доводиться думати, як нейтралізувати ситуацію і продумувати можливі резервні маршрути відходу”, — резюмував він.

Військовий аналітик Олексій Гетьман в ефірі «FreeДом» розповів про ситуацію на Донецькому напрямку.

«Які перспективи? Далі Донецький аеропорт, далі Донецьк. Чи будемо ми брати Донецьк саме лобовим штурмом — сумніваюся. Всі впевнені, що таких лобових атак ми не будемо виробляти. Це доводить приклад того ж самого Бахмута, де оточуємо місто, а потім видавлюємо поступово ворога, несучи при цьому мінімальні втрати в людях і в техніці», — заявив Гетьман.

Експерт підкреслив, що прорив ЗСУ в районі Донецького аеропорту спричинить за собою паніку в лавах окупантів і це відкриє шлях до оточення Донецька.

«Природно психологічне значення має повернення в аеропорт, де ми колись, не так давно, тримали оборону 242 дні перебуваючи практично в повному оточенні. Тоді ж і з’явилося це слово «Кіборги», це слово росіяни дали нашим військовослужбовцям. Про це багато вже документальних фільмів зняли і навіть кілька художніх. Коли наші знову з’являться в аеропорту? Особисто у мене є достатньо знайомих і друзів, які там воювали — вони кажуть, що скоро ми там будемо», — сказав Гетьман.

Уже понад півтора року Росія веде злочинно розпочату війну проти України. Західні аналітики стверджують, що в російській окупаційній армії спостерігається низький моральний дух.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр поділилася своїми думками щодо цієї ситуації. Вона вважає, що виснаження в росіян дійсно присутнє, але українцям не потрібно розслаблятися.

У військових підручниках, написаних до Першої та Другої світових війн, говориться, що є два основних фактори перемоги у війні – зброя та моральний дух війська. Маляр наголосила, що це вкрай важливо, адже мовиться про обороноздатність держави. Так, один із базових елементів, який мусить бути в солдатів – моральний дух.

З одного боку, певні факти, перехоплення ГУР та коли росіяни здаються в полон – дають можливість Міноборони України зрозуміти, що відбувається певна деморалізація військ ворога. Адже Росія веде несправедливу та загарбницьку війну.

Далеко не всіх хочуть помирати за те, що робить їхня влада, – наголосила Ганна Маляр.

З іншого боку, українцям варто триматися в строю та не розслаблятися. Адже росіян готували заздалегідь до російсько-української війни. Окупанти переконані, що українська територія – територія, яка належить Росії. Це один з елементів пропаганди, який внутрішньо підтримує ворога.

У нас у всіх виникає питання, як людина пояснює сама собі, чого вона сюди йде зі зброєю. Їм зі школи пояснювали, що це – їхнє. Тому про це не треба забувати, – додала заступниця міністра оборони.

Ключова протидія з боку України – близько 4 тисячі поранених та вбитих окупантів щотижня. Це найбільше демотивує противника.