Канцлер ФРН Олаф Шольц відбуває в другій половині дня неділі до Вашингтона з першим візитом у якості глави уряду, він проведе переговори з президентом США Джо Байденом. Про це повідомляє відомство федерального канцлера.

Приблизно півторагодинна зустріч у понеділок у Білому домі буде присвячена «двостороннім та економічним відносинам, українському конфлікту, європейській безпеці, глобальній боротьбі з пандемією коронавірусу та кліматичній політиці», – зазначили в пресслужбі глави німецького уряду.

Після переговорів запланована спільна пресконференція двох лідерів.

Тісна координація між європейськими партнерами та США дуже важлива. Мета – донести єдиний і згуртований меседж до Кремля: порушення суверенітету та територіальної цілісності України призведе до тяжких наслідків для  Росії– політично, економічно та геостратегічно, – у переддень візиту Шольц заявив виданню  BILD am SONNTAG.

З цим, додав канцлер, погоджуються всі європейські союзники.

ЗМІ зі свого боку зауважує, що президент США Байден уже двічі йшов на поступки федеральному уряду Німеччини: уперше за часів канцлерства Ангели Меркель і 3 тижні тому. В обох випадках йшлося про газогін «Північний потік-2».

Вважається малоймовірним, що Байден поступиться Берліну втретє, – йдеться у повідомленні.

Останнім часом у партнерів ФРН по НАТО та ЄС виникають чимало зауважень до Берліна через стриману позицію в світлі можливої військової агресії РФ проти України.

Через тиждень, 14-15 лютого, Шольц планує здійснити візити до Києва та Москви.