Владімір Путін, за словами громадського діяча, письменника і публіциста Ростислава Мурзагулова, насправді проявляє боягузливість. З часом його «силовий образ» послаблюється, що може використовувати його оточення.

Висловлюючи свою точку зору, Мурзагулов зазначив, що Путін постійно намагається демонструвати себе як «мачо», проте це лише імітація. За цією невдалою публічною маскою схована проста тривога.

Зазначається, що більшість прийнятих Путіним рішень ґрунтуються на страху, особливо бою втратити владу через можливий опір.

«Звісно, що Путін боїться, що хтось прийде до Москви. Так, він хоче захопити Україну, потім ще пів Європи, а «краще» – весь світ. Але, якщо хтось наблизиться до його «філейних частин» в Москві, то йому буде ще страшніше. Путін – боягузлива людина», – сказав Мурзагулов.

Згідно з поглядом Ростислава Мурзагулова, оточення Володимира Путіна залишається поруч з ним у своєму інтересі. Якщо стане очевидним, що підтримувати його вже не вигідно, це може викликати певні зміни.

«Буквально днями мені розповіли «спільні друзі» про одного олігарха, який близький до путінської кліки. Він заробив свої мільярди на цій системі. Але у цієї людини антипутінська, антивоєнна риторика. То навіть там можуть бути здорові люди. В мене є надія, що колись ці здорові люди «натиснуть на кнопку» – і проблема вирішиться», – вважає Мурзагулов.

Навіть з урахуванням наближення виборів, на яких Путін має намір брати участь, він не відмовляється від своїх амбіцій щодо України. По запитанню щодо намірів Росії у найближчі місяці, зокрема у контексті виборів, а також того, на що будуть спрямовані російські війська та пропаганда, речник ГУР Андрій Юсов відзначив, що «для російської пропаганди реальність не є особливо важливою».

«Якщо немає реальних здобутків, а їх немає на полі бою, то будуть вигадані уявні, реалізовані чергові інформаційно-психологічні операції проти України, оголошені неіснуючі перемоги. Це те, що російська пропаганда буде робити обов’язково і вже робить, готуючись до виборів Путіна», — сказав він.