Словацькі перевізники можуть заблокувати кордон з Україною

Про це йдеться в листі від UNAS до Міністерства транспорту Словаччини. Блокада відбудеться у випадку, якщо Єврокомісія не поверне видачу комерційних дозволів на перевезення в межах ЄС.

На прикордонному переході «Вишнє Німецьке — Ужгород» вже спостерігаються накопичення вантажівок, що їдуть до України.

Нагадаємо, що Польські перевізники, які блокують кордон з Україною, раніше працювали в РФ та Білорусі.

Зазначається, що страйкує лише одна з чотирьох польських асоціацій перевізників. Їх не підтримали інші асоціації, а польський Уряд двічі звертався з проханням зупинити акцію.

Український уряд до сьогодні не отримував офіційних звернень польських страйкарів і всі вимоги відомі лише зі ЗМІ.

Юлія Гончарова заступниця генерального директора ФРУ повідомила про наявність проблем з експортом продукції через великі черги на кордоні. За її словами, середня затримка вантажів становить для 40% респондентів — 5-10 днів, для 53% — 10-15 днів, решта заявила або про швидкий перетин кордону (до 5 діб), або про затримку понад 15 діб.

«Ситуація, що склалась на кордоні, має кілька складових і впливає вже не лише на експорт виробленої української продукції, але й на майбутні контракти 2024 року, а отже на наповнення бюджету наступного року», — сказала вона.

Голова Ради Федерації роботодавців України і співвласник Костопільського заводу скловиробів Дмитро Олійник поінформував, що підвищення вартості логістики в 2,5 раза становить додаткові 7-8% собівартості продукції. Листопад та грудень є важливим часом для укладання контрактів на майбутній рік.

І вже сьогодні іноземні споживачі мають сумніви і говорять українським виробникам: «Шануємо, поважаємо, цінуємо вашу якість, влаштовує ціна. Але з огляду на ті ризики, які ми бачимо, що формує позицію сьогодні, то програма-мінімум – ми будемо зменшувати об’єм. Тобто ми будем заміщати доставниками, до прикладу, польськими», — пояснив ситуацію Дмитро Олійник.