Протягом минулого тижня Сили оборони України змогли покращити своє становище, рухаючись уперед.

Мелітопольський напрямок був одним із ключових для наступу, але раніше подолати оборону противника було дуже складно через ретельну мінованість території та укріплені оборонні лінії. Наразі українські військові все ще досягають прогресу на цій ділянці, поступово розширюючи свою зону контролю навколо звільненого Роботино, ділиться військовий експерт Олег Жданов.

Протягом минулого тижня наші сили змогли покращити своє становище, рухаючись вперед двома східними напрямками у бік Вербового та Новопрокопівки.

«Незважаючи на відсутність кричучих новин з нашого фронту, триває наполеглива боротьба з окупантами. Малі групи активно діють, здійснюють вилазки до ворожих позицій, знищують особовий склад та техніку противника. Щодня ведеться контрбатарейна боротьба, де наші сили зберігають певну перевагу» , посилаючись на дані Генштабу

Жданов зауважив, багато хто вже бачив відео, представлене нашими бійцями, де минулої доби група ворожа група піша без підтримки бронетехніки та артилерії проходила.

«Швидше за все саме через це їм вдалося зайти в крайні будинки населеного пункту Степового, наші війська відразу ж вжили заходів, туди було направлено підрозділ за підтримки бойової машинної піхоти і було направлено кілька дронів».

Ще червні 2023 року Сили оборони України розпочали масштабні контрнаступальні дії на південному напрямку.

Як стверджують військові аналітики, мета – пробити коридор на Токмак, Мелітополь, перерізати створений Росією сухопутний коридор із Кримом, звільнити лівобережну частину Херсонської області і в перспективі вийти на рубежі з півостровом Крим для його подальшої деокупації.

«Крим – вирішальна територія. Україна звільнить її своїм багатоплановим контрнаступом: ізолює сухопутними атаками, зробить його непридатним для російського флоту, військово-повітряних сил та логістики», – опублікував у своєму твітері генерал Бен Годжес, екскомандувач армією США в Європі.

На шляху пробивання коридору до Азовського моря російське командування створило кілька стримуючих факторів, які уповільнюють просування Збройних сил України, зазначають фахівці.

«Перше – це гіпертрофована кількість фортифікаційних споруд, щільність фортифікаційних споруд. Фактично це – лабіринти. Другий фактор – це величезна кількість людського ресурсу, яким вони затикають усі свої діри у прямому та переносному сенсі. Практично кожен окоп, практично кожен ВОП, РОП, траншея, будь-яка яма – всі вони заповнені людським ресурсом, який перетягують навіть із інших плацдармів. І це є елементом, що гальмує. А третій – це авіація, на жаль, ця проблема була, є та й залишається. Використання великої кількості КАБів, використання тактичної авіації, а також ударних гелікоптерів – все це також гальмує», – прокоментував військовий оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко.

У напрямку Токмака українським Збройним силам, в районі села Роботиного, вдалося пробити першу лінію російської оборони. ЗСУ пройшли так звану «лінію Суровікіна», створили своєрідний клин – завширшки 11 кілометрів та глибиною близько десяти. Це відповідає площі півтори тисячі футбольних полів, або трохи менше за територію князівства Ліхтенштейн.

«Це фактично суцільна смуга, глибока смуга оборони. У кожній лісосмузі окупанти окопалися, тобто в кожній лісосмузі – позиції, окопи, вогневі точки, пункти спостереження. Всі поля там заміновані, перед кожною лісосмугою йде щільна смуга мінування. Проходи й пересування відбуваються у вузьких проходах», – зазначив в інтерв’ю Олександр Солонько, аеророзвідник ЗСУ.

На думку Коваленка, штурмувати такі оборонні рубежі буде вкрай складно. Набагато раціональніше буде обійти їх та оточити. Але перед цим обов’язково треба розширити клин.

«Не так швидко, як очікувалося, не так, як у фільмах про Другу світову війну. Головне – не втратити цієї ініціативи (яка у нас є). Ми маємо одну мету – звільнення наших територій. Як би важко це не було, ми працюватимемо далі. І я хочу подякувати навіть скептикам, їхня критика теж впливає на успіх нашого завдання», – прокоментував генерал Олександр Тарнавський, командувач угрупованням військ «Таврія».