Зустрічалися з імпортерами техніки, розпочав свій допис Саакашвілі.

Крім усього іншого зараз їм загрожує чергове «покращення». Під покровом ночі, і це не жарт, в законопроекті 3377 про підтримку креативної галузі в рамках пандемії Сovid, протягли правку, яка в десятки разів збільшує платежі за авторське право.

Ви запитаєте причому тут Імпортери? Вони платять за гіпотетичну можливість того, що на їх пристроях роздрукують або подивляться піратський контент. Тобто платите ви. У тому числі через цих платежів техніка в Україні коштує дорожче, ніж в Польщі …

Чергова схема по квитками бізнесу, яку протягли в парламенті під виглядом турботи про авторське право. Будемо боротися.

Також, Саакашвілі підкреслив, що ішрення про зниження портових зборів було правильним, але знижувати їх потрібно було в 2-3 рази, а не на 20%.

Саакашвілі зазначив, що рішення про зниження на 20% портових зборів у 2018 році, прийнята урядом, було правильним, але їх необхідно було знизити в кілька разів.

«Тарифи треба було не знижувати на 20%, а треба було знижувати в 2-3 рази. Я був в Одесі і кричав, що в Одесі тарифи завищені мінімум в три рази. Чому? Тому що все це в офшорах через прокладки. І він (Володимир Омелян – екс-міністр інфраструктури, – ред) знизив на 20%», – сказав Саакашвілі.

Нагадаємо, раніше екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян повідомив, що НАБУ звинувачує його у нанесенні збитків державі через рішення про зниження на 20% портових зборів у 2018 році, що стимулювало зростання доходів морської галузі.

Окрім того, сьогодні Саакашвілі також зазначив – Провели дуже змістовну і конструктивну вечерю з послами Великої сімки Христиною Квін (США), Такаші Куаро (Японія), Анкою Фельдгузен (Німеччина), Ніколасом Харроксом (Великобританія), Етьєном де Понсен (Франція), Ларисою Галадза (Канада) та послом ЄС Матті Маасіксом в резиденції посла Італії Давіде Ла Чечилія. Я ознайомив послів з планами Національної ради реформ. Особливо багато говорили про судову реформу, перші контури якої ми представимо вже найближчими днями.

Про плани щодо судової реформи розповіла директор міжнародних програм Національної Ради Polina Chyzh. Також у зустрічі взяла участь народний депутат, голова підкомітету з питаннь міжпарламентського співробітництва Lisa Yasko.