Російські війська активізувались по всьому східному краю фронту. Екскомандир полку «Азов», заступник командира 3-ї штурмової бригади Максим Жорін заявив, що Росія з новини силами наступає на Авдіївському, і на Куп‘янському, і на Бахмутському напрямку. ЗСУ фіксують перші спроби прориву.

Жорін заявив, що російські окупанти перейшли до більш активних наступальних дій, зокрема на Сході.

«Для нас це не є якоюсь несподіванкою: вони накопичували сили весь цей час, та й зараз продовжують це робити», — написав Жорін у своєму Telegram.

Військовий вважає, що наступальні дії РФ будуть і на Авдіївському, і на Куп‘янському, і на Бахмутському напрямку. І на інших напрямках теж.

«Варто усвідомити, що ворог не збирається зупинятись на якихось окремих цілях – містах, вулицях. Буде тиснути доки може, тому що основна його мета – знищення всієї України. Обманювати себе, що проміжних цілей достатньо, дуже для нас небезпечно», — наголосив заступник командира 3-ї штурмової бригади.

Тим часом в районі Бахмуту окупанти активно використовують авіацію у випадках, коли це дозволяють погодні умови. Також, російські війська перед самим штурмом обстрілюють позиції українських військ. Про це повідомив начальник служби зв’язків із громадськістю Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.

За його словами, обстановка на даному напрямку бовових дій досить динамічна. За останню добу Сили оборони відбили 21 ворожу атаку в районі населених пунктів Богданівка, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка.

«Ворог активно використовує авіацію, якщо це дозволяє погода… Також (зафіксовано) 437 обстрілів українських позицій — це і артилерія, і міномети різних калібрів», — сказав Фітьо.

Він додав, що найінтенсивніші бої розгортаються як на південному, так і на північному фланзі Бахмута. Збройні сили України активно утримують позиції, проте при першій можливості переходять до наступальних операцій.

«Зараз російські окупаційні війська намагаються відбити попередньо втрачені свої позиції, успіхів у них немає.», — вказав Фітьо.

За словами Фітьо, армія РФ часто вдається до тактики «м’ясних» штурмів, де не приділяється вага життю солдатів.

«Втрати ворога на нашій лінії відповідальності з початку листопада становили 8700 осіб. У Росії проводиться прихована мобілізація для поповнення цих втрат. Крім втрат 200-ми та 300-ми у них ще проблема з відмовниками та дезертирами, які покидають поле бою», — сказав речник.

Нагадаємо, в Інституті вивчення війни зазначили, що Сили оборони продовжують активні операції в районі Бахмуту. Збройні сили України успішно вибили російські війська з позицій, розташованих на північ від Хромового і на схід від Кліщіївки.

Підполковник Володимир Фітьо, керівник служби зі зв’язків з громадськістю Командування Сухопутних військ зазначав, що ситуація на фронті є динамічною, тому в даний момент неможливо говорити про будь-які досягнення російських окупантів.

Український військовий оглядач Костянтин Машовець заявив, що російські сили нібито захопили невизначені позиції на північ від Богданівки, на північний схід від Хромового і на північ від Курдюмівки (13 км на південний захід від Бахмута).

Російські канали стверджували, що війська РФ ведуть бої вздовж траси О-0506 на північ від Хромового і Т-0504. Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно атакували поблизу Богданівки, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки.

Тим часом Володимир Фітьо заявив, що російські війська активізували операції на всьому Східному фронті. Як повідомляється, війська РФ перекинули частини 98-ї і 106-ї гвардійських повітряно-десантних дивізій (ВДВ) у напрямку лиману на позиції між Хромовим і Богданівкою для посилення сил в цьому районі. Фітьо зазначив, що російські війська також оснащують підрозділи на цьому напрямку бронетехнікою.

Генштаб ЗСУ повідомив, що українські війська продовжували наступ на південь від Бахмута.