Кабінет міністрів не зміг виконати обіцянку Дениса Шмигаля створити 500 тисяч робочих місць в травні 2020 року для тих, хто втратили роботу через карантин, однак зазначив, що уряд продовжує працювати в цьому напрямку.

Про це прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив в інтерв’ю Радіо Свобода.

“Звичайно, до травня таку велика кількість працевлаштувати не вдалося, оскільки тривав карантин, він і триває досі. І тоді досить жорсткими були заходи. Передбачати, прогнозувати було важко. Але цього обов’язку створити цю кількість робочих місць, ніхто з держави, влади, з уряду не знімає. І ми повинні створити умови для того, щоб всі люди мали можливість заробляти гроші і отримати робочі місця “, – сказав Шмигаль.

У той же час, за словами прем’єра, Кабмін створив передумови для того, щоб ця кількість робочих місць було створено.

“І це в тому числі 35 млрд грн з фонду на боротьбу COVID і з наслідками, які були виділені на” Велике будівництво “. Це +100 млрд гривень виділених на будівництво доріг і на будівництво шкіл, садків, стадіонів”, – сказав прем’єр.

 

“Кожна гривня в будівництві створює робоче місце та створює плюс 8 супутніх робочих місць в супутніх галузях. На сьогодні ми маємо статистику, 385 тис. Робочих місць збережено завдяки програмам, в тому числі завдяки рефінансуванню і перекредитуванню для малого і мікробізнесу, майже 220 тис. працевлаштовано офіційно через службу зайнятості “, – додав Шмигаль.

Прем’єр уточнив, що зараз офіційно зареєстровано 506 тисяч безробітних, тоді як станом на квітень їх було близько 400 тисяч, а в цілому кількість людей, які втратили роботу, уряд оцінював в 2 мільйони.

Нагадаємо, що в квітні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що уряд працює над створенням в травні для українців, які залишилися без роботи через карантин, 500 тисяч робочих місць. Про це він заявив в ефірі телеканалу “Україна”.

“Уже в травні створимо 500 тисяч робочих місць, щоб Україна не опинилася на порозі ще більш глибокої економічної кризи. Ми розуміємо, як це робити і що для цього потрібно. Є план, він щодня оновлюється і ми все нові і нові дані в цей план включаємо “, – сказав Шмигаль.