Адвокат п’ятого президента Петра Порошенка Ілля Новіков заявив, що нібито отримав неофіційну інформацію про те, що 25 січня пройде перехресний допит його підзахисного і народного депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука.

Брифінг адвокатів транслював 5 канал.

“Нам неофіційно повідомляють… що на завтра заплановано так званий перехресний допит Порошенка та пана Віктора Медведчука. І наша думка, що мета цієї справи — виключно PR-ефекти заради того, щоб ЗМІ, які підтримують позицію Офісу генпрокурора, Офісу президента, мали можливість зробити таку картинку, відосик, що Порошенко та Медведчук одночасно заходять в будівлю ДБР”, — заявив Новіков.

ДБР спростовує інормацію про перехресний допит Медведчука та Порошенка на завтра. Очевидно, адвокати експрезидента знову вкинули фейк.

Зазначимо також, що Державне бюро розслідувань заявляє, що п’ятий президент України Петро Порошенко, як підозрюваний із запобіжним заходом, ще досі не здав закордонні паспорти.

Нагадуємо, що 20 грудня 2021 року п’ятому Президенту України, нині народному депутату України Порошенку П.О., повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) КК України.

19 січня 2022 року Печерський районний суд Києва обрав Порошенку П. О. запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання та поклав обов’язки, зокрема, здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України та в’їзд в Україну.

За таких обставин підозрюваний Порошенко П. О. зобов’язаний здати свої закордонні паспорти до відповідних органів державної влади, що виключає можливість виїзду за межі України, однак до теперішнього часу даний обов’язок підозрюваний не виконав”, – йдеться в повідомленні від ДБР.

Саме тому експерти не відкидають варіанту втечі Порошенко.

Запобіжний захід Порошенку обрали у вигляді особистого зобов’язання. Водночас суддя фактично визнав, що підозра є обґрунтованою.

Варто зазначити, що Офіс генпрокурора оскаржив запобіжний захід колишньому президенту України Петру Порошенку. Прокурори просять застосувати до нього – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 1 млрд гривень.

Прокурори наполягатимуть на застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 1 млрд гривень.

“Офісом Генерального прокурора внесено апеляційну скаргу на рішення суду про застосування запобіжного заходу стосовно підозрюваного народного депутата – п’ятого президента України у вигляді особистого зобов’язання”, – йдеться у повідомленні.