Збройні сили України провели потужну, успішну та дуже важливу для майбутніх дій операцію по утворенню плацдармів на лівому березі Херсонщини.

Про це заявив генерал армії, колишній очільник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко в одному з інтерв’ю.

«Те, що стосується херсонського напрямку, пониззя Дніпра – то дійсно я вважаю, що має успіх. Тому що операція з форсування такої широкої перешкоди, якою є річка Дніпро, особливо в пониззі, в гирлі, де купа цих островів, рукавів і таке інше. Вона має велике значення. Ми захопили плацдарм на протилежному березі», — зазначив генерал.

Втім, він зауважив, що питання у своєчасності цієї операції і її перспективах. Тобто чи є у ЗСУ перспектива розширити цей плацдарм до таких розмірів, щоб організувати логістику, забезпечення та переміщення важкої техніки і озброєння. А потім — логістику, тобто забезпечення матеріальними засобами тих військ, які будуть розташовані на цьому плацдармі.

«Зараз поки що ми працюємо під так званою «парасолькою» артилерії, яка працює з правого берега. Наскільки ми зможемо просунутись далі за максимальний розмір цієї «парасольки»? Тут виникає питання. Наскільки ми можемо оперувати резервами для того, щоб посилити те угрупування, яке розташоване на лівому березі? Але сам по собі як вид маневру, як операція з форсування – це дійсно одна із найскладніших операцій. І вона була проведена українською стороною успішно», — зазначив Муженко.

На думку Муженка, операцію із захоплення плацдармів на лівому березі потрібно було провести трошки раніше.

«Я думаю, що це повинно було плануватися з перспективою успіху на напрямку головного удару, а потім — можливість сходження цих двох угруповань в якомусь конкретному місці. Де це могло бути? В Мелітополі? Можливо. Можливо, в Токмаку. Можливо, в районі Каланчака або в районі Генічеська. Різні варіанти є. Але це повинно було бути в такому загальному задумі», — зазначив генерал.

Нагадаємо, що військовий експерт Павло Нарожний розповів, що тактичним завданням може бути – відкинути ворога далі від міста Олешки. Саме звідти окупанти обстрілюють Херсон.

Важливішими є стратегічні завдання, зокрема мовиться про те, щоб перерізати логістику росіян через Кримський перешийок. Через нього йде практично все постачання для російських угруповань, які перебувають у Запорізькій та Херсонській областях.

За словами експерта, цей плацдарм не може існувати лише для того, щоб очистити від ворога Олешки. Він виглядає, як плацдарм наступу, тому там потрібно зібрати певне наступальне угруповання.

«Виглядає так, ніби там акумулюють війська для того, щоб просуватися далі. Вони можуть просуватися в бік Олешок, відрізати лінії постачання, а можуть йти в бік Нової Каховки», – припустив Павло Нарожний.

Також треба розуміти, що на Півдні є Олешківські піски, а це найбільша в Європі пустеля діаметром приблизно 45 – 50 кілометрів. На цій території неможливо побудувати ніякі укріплення. Тому атака з Олешківських пісків малоймовірна.

«Ворог не готовий до оборони цієї ділянки фронту. Там не побудували фортифікаційних споруд й виглядає так, що українські військові розширюють плацдарм», – зауважив військовий експерт.

Росіяни тим часом нарощують тут свої ресурси. ISW нещодавно зафіксував, що підрозділи 328-го полку ВДВ російської армії (104-а гвардійська дивізія ВДВ) зараз тримають оборону саме в районі Кринок.

Кілька російських джерел стверджували, що поблизу Кринок тривають бої і що російська авіація та артилерія продовжують завдавати потужних ударів по цьому району.

Раніше повідомлялося, що сьогодні, 1 грудня, росіяни атакували своїми ударними безпілотниками не віддалені регіони у глибокому тилу, як це було раніше, а прифронтові населені пункти, зокрема, Кринки, де ЗСУ утримують плацдарм на лівому березі Дніпра, а також Тягинку, розташовану на правому березі прямо навпроти Кринок.