Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак надіслав листа до всіх своїх колег по Нормандському формату з пропозицією терміново скликати відеоконференцію або зустрітися очно. Про це Єрмак повідомив на зустрічі з послами “Великої сімки”, Швеції та Європейського Союзу, передає УНН із посиланням на Офіс Президента.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак на зустрічі з послами “Великої сімки”, Швеції та Європейського Союзу поінформував дипломатів про останні ініціативи нашої держави щодо мирного процесу для припинення війни на Донбасі та щодо реформи корпоративного управління державними компаніями та підприємствами.

Разом з ним у зустрічі взяли участь віце-прем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков, глава делегації України в Тристоронній контактній групі, перший Президент України Леонід Кравчук та всі члени делегації, заступник керівника Офісу Президента Юлія Свириденко та позаштатний радник керівника Офісу Глави держави Тимофій Милованов.

Андрій Єрмак охарактеризував поточну ситуацію, що складається на консультаціях Тристоронньої контактної групи та переговорах політичних радників лідерів держав — учасниць Нормандського формату, як “затяжну стагнацію”.

“… вчора я надіслав листа до всіх своїх колег по Нормандському формату з пропозицією терміново скликати відеоконференцію або зустрітися очно, що було б краще, за участю політичних радників і міністрів закордонних справ чотирьох країн”, — зазначив Андрій Єрмак.

В свою чергу, Державна прикордонна служба України (ДПСУ) створила резерви, які буде задіяно в разі вторгнення російських військ. Про це 13 травня в ефірі телеканала “Україна 24” повідомив голова Держприкордонслужби Сергій Дейнеко.

“Україна має бути готова, і вона готова до відсічі збройної агресії Росії на будь-якому напрямку. Ми посилили охорону державного кордону резервами. У нас створені та функціонують свої резерви – це прикордонні комендатури швидкого реагування, які в разі початку повномасштабної агресії повинні вступити в бій, скувати ворога діями, нанести максимальне вогневе ураження та дочекатися підходу основних сил нашої армії”, – сказав він.

За словами голови ДПСУ, ситуація 2021 року “кардинально відрізняється” від того, що відбувалося 2014 року.

“Тоді в нас не було такої ситуації на кордоні з Білоруссю, тоді Крим був щойно захоплений, і там не було такого потужного угруповання військ Росії. Не стояло питання із захопленням води окупантами”, – пояснив Дейнеко.