До тимчасово окупованих Мелітополя у Запорізькій області та Генічеська на Херсонщині Росія перекидає нові підрозділи окупантів.

Про це в ефірі національного телемарафону розповів мер Мелітополя Іван Федоров.

“Ми не фіксуємо виїзд окупантів з Мелітополя. Ми навпаки фіксуємо, що прибувають нові підрозділи і до тимчасово окупованого Мелітополя, і до Генічеська. Після підриву мосту на Чонгарі, ворог почав перекидання своєї техніки по Арабатській стрілці і місцеві мешканці відмічають, що колони техніки йдуть в бік Запорізької області”, – сказав він.

Федоров також додав, що в Енергодарі, де розташована Запорізька АЕС, ворог трохи зменшує свою присутність, проте говорити про те, що їх там зовсім немає, поки не можна.

Нагадаємо, за даними британської розвідки, ЗСУ перетнули Дніпро біля Антонівського мосту під Херсоном і намагаються закріпитися на лівому березі.

Наступ українських військових відбувається повільніше, ніж прогнозувалося. Утім, в цьому немає нічого дивного.

Про це заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі під час розмови у Національному прес-клубі США, пише Голос Америки.

Він зазначив, що не стурбований тим, що контрнаступ України триває надто довго і нібито не демонструє достатнього прогресу.

“Війна на папері й справжня війна відрізняються. На реальній війні гинуть справжні люди. Справжні люди на передовій, справжні люди у бойових машинах, справжні тіла розриваються від вибухів. Отже, коли комп’ютер каже вам, що ви будете просуватися з такою-то швидкістю, можливо, справжня війна може трохи сповільнити це”, – підкреслив Міллі.

Він додав, що його зовсім не дивує те, що “наступ відбувається повільніше, ніж люди прогнозували”.

“Я казав, що цей наступ, який триває, до речі, він просувається неухильно, цілеспрямовано, прокладаючи собі шлях через дуже складні мінні поля тощо. 500 метрів на день, тисяча, дві тисячі метрів на день тощо. Повільний поступ, але дуже цілеспрямований. Це відбувається. Але чи відбувається це повільніше, ніж могли передбачити комп’ютери чи люди? Так. Я говорив, це займе, 6-8-10 тижнів, це буде дуже складно, довго, і це буде дуже, дуже криваво, і ні в кого не має бути жодних ілюзій щодо цього. Україна виборює своє життя”, – заявив Міллі.
Американський генерал також наголосив, що українці воюють проти країни з населенням у 140 мільйонів осіб, дев’ятьма часовими поясами, яка має велику армію й значні запаси боєприпасів.

За словами Міллі, США надають Україні стільки допомоги, скільки можливо, “але врешті-решт українські військові наступають через мінні поля та в окопи. І це буквально боротьба за життя. Тож так, це йде трохи повільно, але це частина суті війни”.

США регулярно контактують з Україною та продовжать надавати підтримку, аби контрнаступ був успішним.

Про це завив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі, пише CNN. За його словами, зв’язок між США та Україною щодо контрнаступу є постійним.

“Вони тримають нас у курсі, й ми продовжуємо робити все можливе, щоб допомогти їм у контрнаступі, чи то шляхом навчань – а як ви знаєте, вони все ще проходять навчання на рівні бригад – чи то через додаткові засоби і, звичайно, порадами та інформацією”, – зазначив він.

Представник Білого дому підкреслив, що рішення про темп і напрямок наступу на російські позиції ухвалює саме українська сторона.

“(Українські сили – ред) досягли певного прогресу. І вони самі говорили про те, що він не такий значний, як їм хотілося б, але, знову ж таки, ми зосереджені на тому, щоб переконатися, що у них є все необхідне, і будемо продовжувати це робити”, – додав Кірбі.