В Офісі президента прокоментували обшуки на комунальних підприємствах Києва та відреагували на заяву мера Києва Віталія Кличка про політичне замовлення і тиск. За словами радника голови ОП Михайла Подоляка, органи прокуратури виявили махінації на десятки мільйонів гривень і в київських міських структурах побудована шкідлива тіньова система.

“Прокуратура системно проаналізувала ситуацію і зробила відповідні висновки – цілком прозорі. Виявлено махінації на десятки мільйонів гривень. Це не про політику, це про те, що в київських міських структурах побудована шкідлива тіньова система. І за це точно повинна бути відповідальність”, – заявив Подоляк.

За його словами, якщо муніципальна влада добре управляє господарськими питаннями, часу на медійні спекуляції не залишається, а коли є корупційні осередки в інфраструктурі, тоді починається легендарна пісня “кругом вороги!” – про політичні репресії і силовий тиск з боку влади.

Відмітимо, в останні дні прокуратура проводить обшуки в “Київавтодорі”, “Київзеленбуд”, “Київпастрансі” і “Київському метрополітені”. За їх підсумками 11 чиновникам повідомлено про підозру.

Також 12 травня правоохоронці прийшли з обшуками додому до глави виконавчого комітету партії УДАР Артура Палатного. Однак за даними ЗМІ, це тільки початок – на Банковій планують пройтися з обшуками (і бажано підозрами) по всьому ближньому оточенню міського голови Віталія Кличка.