Вранці 6 грудня з’явилася інформація про вибухи на російських військових об’єктах, що сталися за 600−800 кілометрів від кордону з Україною.

Прокоментувати вирішив директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь в одному з інтерв’ю

«До Москви менше кілометрів, ніж до Енгельса і тому це вже дуже символічно. Це означає, що Україна отримує спроможності, які можуть повпливати навіть на столицю [Росії]. У Кремлі мають трошки затремтіти у когось руки. І, можливо, навіть мають почати переміщатися у бункер трішки далі – за Урал, тому що поки до Уралу українська техніка не може доходити», — зазначив Самусь.

Але, додав експерт, українці можуть зробити зброю з будь-якою дальністю:

«Я думаю, що таких розробок в України може бути багато різного типу — і безпілотної, і ракетної зброї. Тому я б на місці росіян почав би набагато більше турбуватися про долю своїх спочатку стратегічних можливостей, а потім інфраструктурних».

Також Самусь нагадав, що у вересні з’явилася програмна стаття командувача ЗСУ Валерія Залужного, в якій саме і йшлося про дисбаланс спроможностей — відсутність в України далекобійної зброї, на відміну від РФ, яка володіє ракетами, що б’ють на відстані 2000 км.

«[Залужний писав:] коли ми зменшимо цей дисбаланс, у нас з’явиться можливість змінити і стратегічний баланс у протистоянні з Росією. Очевидно, що починається реалізація цих слів головнокомандувача ЗСУ, оскільки він просто так нічого не говорить і нічого не пише. Очевидно, що і на той момент було відомо, що Україна може розробляти певні спроможності, які будуть впливати на [об’єкти], наприклад, на дальності 1000 км чи навіть більше, на території РФ», — переконаний експерт.

Нагадаємо, сьогодні у російському місті Курськ сталася пожежа на аеродромі.

Про неї повідомив губернатор Курської області РФ Роман Старовойт

“Унаслідок атаки безпілотника в районі курського аеродрому загорівся нафтонакопичувач. Постраждалих немає. Пожежа локалізується. Усі спецслужби працюють на місці”.

Масштабну пожежу підтверджують і нові кадри, відзняті очевидцями на місці події.

Над населеним пунктом піднявся стовп густого темного диму протяжністю у кілька сот метрів.
Місцева влада раніше повідомила про загоряння нафтонакопичувача. Втім, місцеві мешканці стверджують, що аеродром атакував невідомий безпілотник, після чого вони почули звуки вибухів.

Зазначимо: до повномасштабного вторгнення Росії аеродром Курськ-Східний використовувався як для цивільної, так і для військової авіації.

З 24 лютого на нього розповсюджується дія заборони на цивільні польоти.

На Курську-Східному дислокується 14-й гвардійський винищувальний авіаційний полк РФ. До його складу переважно входять багатоцільові винищувачі Су-30СМ.

Неспокійно сьогодні і у Брянській області росії. Невідомі безпілотники атакували комбінат «Слава».

росЗМІ baza повідомляють про те, що щонайменше два безпілотники впали біля резервуарів для дизельного палива, але вони нібито були порожніми, тому серйозної пожежі не сталося.

Комбінат «Слава» вже атакували. 30 листопада там спалахнули три резервуари з пальним.

Водночас радник глави Офісу президента України Володимира Зеленського Олексій Арестович розповідав, що ударів по військових аеродромах під Рязанню (Дягілєво) та в Енгельсі під Саратовом завдано 5 грудня за допомогою дронів, виготовлених Україною.

За словами Арестовича, йдеться про український БПЛА з дальністю польоту 1 тисяча км. На аеродромі в Енгельсі знищено двох російських бомбардувальників і один пошкоджений, під Рязанню теж пошкоджено один військовий літак.